Kitara

nga Anton Pashku
Zemra ime vallëzon vetëm atëherë kur dëgjon titrimin e telave të kitarës. Vetëm shpatat e zërit të saj mund ta copëtojnë brengën dhe t’ua falin flatrave të harresës. Po, vetëm kitara, kjo kitarë që rri përpara meje e varur në mur, mundet.

Edhe pse tash frik jam mësuar të luaj me telat e saj, [...]

3 Komente

Interesante, e vecante.

"bulëzat e lotëve që i gufonin pajada" Cfare eshte pajada, s'e kisha degjuar ndonjehere.

me leje ta them un? : ) pa ia 'da (pa pushim)

Akvll, rrofsh... shume e bukur. Gjithnje kam perdorur "pa pra" ne ca perkthime qe kam bere. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).