Kështu pra, ti dëshiron të bëhesh shkrimtar?

Charles Bukowski

Nëse nuk të vjen si një shpërthim nga brendësia
pa marrë parasysh asgjë,
mos e bëj atë punë!
Nëse nuk të vjen pa të pyetur fare
nga thellësi e zemrës, mendjes, gojës
rropullive të tua
mos e bëj !
Nëse do të të duhet të ulesh
e të qëndrosh me sytë ngulur për orë të tëra
mbi ekranin e kompjuterit
apo përkulur mbi makinën [...]

5 Komente

Flm per prurjen. Po me vine disa persona ne mendje qe duhet ta lexojne patjeter... dhe ta zbatojne...

Kur e thote Bukovski, e vertete eshte... sidomos "Femrat" me siguri qe nga rropullite i ka dale... smiley

Ca jane rropullite?

 

Kur e thote Buk...ketij i kane ik trute qe 20 vjeç po he...

Ca jane rropullite....Hahahahahahahaha dhe prap hahahahahahaha. Kur ngordhi qeni i gjahut te nje "madhori" ...shpura nga halli se mos hante ndonje burg percaktoi diagnozen " Ngordhie nga rropullia " Madhori hijerende pasi lexoi diagnozen ( epikrizen) thirri mjekun ( Bukovskin ) dhe e pyeti : - Cfare eshte rropullia ? I mbetur keq ne shpjegim mjeku ( Sala ) theksoi dicka te zgjuar qe ka mbetur ne histori smiley

"Rropullia ? Vjen si rezultat i mostretjes se kockave ne stomak e zorre " Dhe hijerendi tundi koken per APROVIM !!!!!!Pa lidhje , po me duket se po na semuren edhe Macoku me shoke nga kjo semundje e te shkruarit  te teorive Mixhiste smiley Kujdes RROPULLITE !!!!!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).