Kapitulli I. Pas meje!

Emri im është Toger Aldo Raine dhe më duhet tetë ushtarë. Tetë ushtarë çifutë-amerikanë. Ju mund të keni dëgjuar fjalë që zbarkimi i aleatëve do ndodhë së shpejti. Mirë, ne do nisemi pak më herët. Do na lëshojnë në Francë të veshur si civilë. Sapo të jemi në territor armik, si një ushtri ferrash, do [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).