KANDARI I TRUVE

Të gjithë ankohen për kujtesën, thoshte La Rochefoucauld; asnjë nuk ankohet për inteligjencën.
Dr. Richard Lynn, profesor emeritus i psikologjisë në Universitetin e Ulster-it, në Irlandën e Veriut, dhe Dr. Tatu Vanhanen, profesor emeritus i Shkencave Politike në Universitetin e Tampere-s, Finlandë, kanë mbrojtur, në studimet e tyre të botuara në dy vëllime (IQ and the [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).