Kajmakçiu Pando

Sot vendosa t`ju flas per nje vend te preferuar timin ne Stamboll.
Kajmakçi Pando.
Ky dyqan i vogel i hapur qe ne vitin 1895 , vazhdon ende me sukses te jete nje nga vendet me te pelqyera dhe te famshme per te bere mengjesin ose brunch sic perdoret ne kohet e sotme dendur
Dyqani ndodhet ne Beshiktash, [...]

50 Komente

t'mori malli kizi ? smiley

ps: boka qumesht bualli turk mi ?

Ne menune e tij perfshihen : kajmak (qe perfitohet nga qumeshti i rrahur i buallit) i cili eshte dhe specialiteti i dyqanit , qumesht i zier , kos, mjalte,fergese ne stilit turk, dhe mengjes bullgar (Pando eshte me origjine bullgare).

smiley

pse s'thu ti qe kjo paska pre bileten...  smiley  

jo, jo. nuk e ka n'TÜKRIE kajmakun smiley

po `manda` ne turqisht bualli eshte smiley

duhet te jete BUALLICE o enk smiley

kshu i thona ne knej,

qumesht buallice smiley

mos qesh moj,

ashtu i thone vertete smiley

oj kjo...

guglloje guglloje smiley

a me thoni cfare eshte buffalo ne shqip?

buall eshte fjale e madhe. sipas legjendes myzeqare, njonin donin me e martu. Po ishte i cik si i "avashem", kshu qe i than ti mos fol. Quhesh ene i turpshem ashtu, fito pik plus. E mire, s'foli ky. Dikur i thon ata ka krahu i goces, na thuj edhe ti ndonje fjale; po, i japin zemer kto t'vetet, thuje ene ti naj fjale te madhe. U menu i cik ky, edhe tha "Buall".

perdorimi tjeter i femerores, ne te cilen rrezohet "a"-ja, eshte "bullice", qe ne zhargon deften nje goce te vogel mbipeshe.

he mer he,

se mos e leje pa e thone dhe ti smiley

P.S.Jo vetem goce te vogel mer daje.

cfaredo femre si dose smiley

ok rrusho kush ta prish ty smiley

 

Emo lol

hihihiihihi

thanks,

ske per tu pendu.

kur te ta qesi i kafe, do te te kallxoj histori me buallica, te verteta, jo nga ato pa "a"  sic i pelqe Emi smiley

smiley

 

5 per perdorimin e fjales franxholla smiley

qahia une e di qe bohet me qiqra smiley dhe nuk osht franxholle smiley

por pashe nje nate ne TV qe e benin Camet, dhe ishte gatim tradicional cam, ama ajo qe benin ata nuk ishte tamam buke qiqrash. u habita...

ama eshte zhduk fare. Ca s'bojne kta furrat e bukes, buke me rigon, me ullinj, kulac  me sode, me susam, buke misri , thekre, etj etj por QAHI , aha, akoma sme  kane zone syte.

Ka pas bo 8 lek te vjetra (sa simitja, hashurja ose aranciata); i bote nji bukepjekes afer sheshit Avni Rustemi. Forma e tyre ka qene gjashtekendeshe. Beheshin 7 qahije bashke, te ngjitura.

Per ket po, jom krenar qe e maj men!!!

po re cimo po, bravo per memorien

7 cope tamom, nji ne mes, e 6 cope onash smiley ne forme lulje smiley

ehhh...thuj..........cu dishrum per i cike qahi smiley

 ej, po parurja (parure) c`eshte, se e kom harru (e ka nigju najnjoni apo hiq)

smiley

me vjen mire qe temat e mia i ha[on oreksin njerezve smiley

Enka, e dashur, duhet ta mbledhesh mendjen perfundimisht per ate restorantin, se po na leshon goja leng... Na ngope me luge te zbrazet... Vetem premtime ke dhe ti, si qeveriu... smileysmiley

lene mi , mo si boj prresion goces , se e di vete ajo smiley

smiley

 

Po s'ia thashe per presion... po sepse kam pershtypjen qe do ta kete doren shume te embel... dhe une, me thene te drejten, s'i them dot jo te ngrenit... Hi, Miss Deizi... smiley

leje tashti , se po vjen dhe vera dhe na duhet me dale ne plazh, ene pasanaj bohemi ne at fare feje qe na duhet me i bo pushimet jashte shtetit smiley  se sjemi per ketu ne shqiperi  smiley

lool! Fjala jote ne vesh te perendise! smiley

drejt e ke thon per pushimet o deizi smiley

aida : nai here do mush vetem syni jo goja sidomos kur vera o afer smiley

deizi drejt e ke thon per pushimet .

aida nigjo deizin smiley

po po gjithnji drejt smiley

asihere onash smiley

po morri rruhe te shtremet i fusim i crop ene jena rahat smiley

e para coffee house, eshte hapur ne Stamboll dhe ka vazhduar ne vendet e Lindjes se Mesme, pastaj eshte perhapur ne perendim, une s'kam qene kurre ne Turqi dhe nuk e di se sa eshte konservuar dhe zhvilluar kjo tradite qe ka qene me shume se shijimi dhe rrufitja e kafese.

Ky "dyqani" qenka per qumesht me duket jo kafe, por me terhoqi viti kur ishte hapur dhe mu duk interesant.

po qumesht servir dhe jo kafe dhe une ate kam thene.

nese ju bie rruga provojeni.

En, ti e di besoj parapelqimin tim per Austrine dhe Vienen me kafet e veta te famshme. Ketu puqen historikisht realitetet turke dhe austriake.

Kjo me poshte eshte pak histori mbi kafen vieneze, si u mor ajo nga turqit. S'po e perkthej.

In 1683, Vienna was, for the second time, besieged by the Turkish army of Kara Mustapha Bassa, called Mustapha the Black or Mustapha the Terrible. In September, the city was on the point of surrender when a Christian army, lead by the Archduke of Lorraine, arrives in the vicinity. To intervene, the reinforcements need information on the position, the number, and the armament of the enemy forces. Each night, the count Ernst Rudiger Starhemberg, controlling garrison of the city, sends informants towards the army of the Archduke. Each night, the Turks intercept them and slice their throats.

One night, a 23 years old Polish noble named Franz Goerg Kolschitzky, entered the scene. Having lived ten years in Istanbul he spoke Turkish. He offers his services to try and cross the Ottoman lines. Accompanied by his servant George Mikalowski, he succeeds in passing through and provides to Charles of Lorraine all that he needs to know. Empowered by this information, the Archduke attacks and puts out the Turkish invaders. While fleeing, the latter give up guns, ammunition and provisions. Among the spoils were five hundred coffee bags. Kolschitzky is celebrated like a hero and decorated. He is offered Austrian nationality, as well as the five hundred bags of coffee beans and is given the authorization to open his own coffee enterprise. Today it is known as “Zur Blauen Flasche” (The Blue Bottle).

Coffee, as it was prepared then in Istanbul, was a concoction of pulp in water. The Viennese did not take to this, and business was bad. Kolschitzky then, had the inspiration to filter his coffee, to add to it a spoon of cream and a spoon of honey. Success was immediate. This gave Kolschitzky the impetus, to start again.

First he decided to use every newspaper in the city. Then he asked a friend and local pastry cook, Peter Wender, to create a cake especially for him . “What can I make which is completely new?" objected Wender, "with only flour, sugar, eggs and milk, one can not make anything really different!” "Then, give it a new shape," replied the cafe owner, "my coffee comes from the victory over the Turks, the Turks have a crescent on their flag. Make me something in the shape of a crescent." Thus was born the Kippel, the basis of what is today called the "viennoiseries".

wow flm per kete Çim!

shume interesante!rrofsh, nuk e dija vallaj smiley

Koha per nje vizite ne Europe ka ardh e ka kalu:

 

http://www.cooltownstudios.com/images/at-vienna-cafesperl.jpg

 

Ajo me lart ishte Kafe Sperl. Kjo ketu Cafe Central (Viene):

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Wien_Cafe_Central_2004.jpg

madheshtore!

flm, qe i ndave ktu Emosmiley

En, sorry per dalje nga tema.  smiley  I got carried away.

Çim  te falenderoj per kto shume te bukura.

duhen pas parasysh nese ikim.

Na fal Jammahnie, se unë tashi i rashe m'te. U bonë bozë (si bohet boza, by the way) ca muhabete dhe kisha tre here rresht qe e lexosha Kajmakçiu PanGo smiley

lol smiley

bozen kur ta gjej receten do e sjell smiley

me saktereceten e kam por mukajeti si i thone smiley

emigrant, 

speciale per ty se me duket se t'kam merzit pak.>>

meqe qenke qejfli Viene, Café Sperl, Café Central dhe Café Sacher, qejfe keto qe i paskemi te perbashketa, po te jap nje adrese restoranti qe ta mash mend gjithe jeten: Restaurant Plachutta.

> >

per me shume vrej ktu: www.plachutta.at

 

 

E pashe. Falemnderit! Me at emer, si me origjine ceke u dukte.

PS Kot po pys, te ka ron rasti me u ngjit ne Grinzing?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).