Kafsha omega

Bruno është mbështetur përkundër lavamanit. Ka hequr pizhamat e sipërme. Rrudhat e barkut të tij të bardhë rëndojnë mbi porcelanin e lavamanit. Eshtë njëmbëdhjetë vjeç. Dëshiron të lajë dhëmbët, si çdo mbrëmje ; shpreson se tualeti i tij do të shkojë pa probleme. Megjithatë, ja tek qaset Wilmart, në fillim fare vetëm, dhe e shtyn Brunon [...]

2 Komente

OK. Ne fakt, debati po behej mes Desaparacidos dhe emigrantit, nderkohe qe edhe Pjer Thomas shprehu deshiren te nderhyje. Edhe une kisha folur ca fjale mbi romanin, madje jo pak fjale, por siç duket jo ne vendin e duhur. A thua se budalliqet e cave jane ne vendin e duhur. Le qe, kur e mendoj, ka shume mundesi te jete keshtu.

Them se ato debate qe bete atje, mund t'i sillni ketu, e ta shohim vazhdimin me qarte. Por ama, ashtu siç na debuan nga budalliqet e Star Pangos, edhe ketu te mos lihet t'ia mesyjne pangistet dhe ta ndjekim kete debatin e darvinizmit social, qe mbase eshte me interes.

 Tregimi ishte nje realitet i hidhur i atyre viteve. Megjithse dhe sot disa konvikte kane probleme.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).