Kadare : Lule të ftohta prilli

Le t’i sqarojme gjërat që në fillim : nga Kadare kërkohet gjithmonë më shumë se sa na jep. Është e natyrshme, dhe ndoshta është edhe e drejtë. Në këtë Shqipërinë e sotme mbushur me pseudo - intelektualë kafenesh e idhuj që konsumohen brënda 24 orësh, Kadare ngelet një pikë riferime për më shumë se një [...]

2 Komente

Eshte tjeter dmth ?  Nuk eshte ky ?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sq/f/f9/Lulet_e_ftohta_t%C3%AB_marsit.jpg

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).