just a rant

twiddling my thumbs and waiting for albo election results in my underwear. it is raining and i crave a smoke. i don’t smoke but i crave one. i miss the sexy way one holds the cigarette between one’s fingers and one’s lips, the acrid taste of a smoker’s mouth and the putrefying odor coming from [...]

8 Komente

Blete, si kendej si andej oqeanit, te njejtat mendime, me perjashtim qe ketu rrjedhen e mendimeve ta nderpresin here pas here, borite e makinave, ulerimat e ca turmave te ekzaltuara, kot me kot se asgje s'fitojne...

Na hoqi tepelekun e kokes ky globalizimi, blete. Na cmeni neve qe zgjohemi dhe e kemi menjen te zgjedhjet e nje vendi sqetull andej nga Mesdheu. Po te shkojme si grup te psikiatri, e sigurte qe do na gjej ndonje sindrome moderne qe na jep kete adiksion.

I cmeni dhe ata qytetaret e atij venit, qe u rraskapiten duke u mundu me e kap globalizimin per veshi, me standarte, demokraci, shtet te se drejtes e me the te thashe. 

hehehe, une po hap zyren...diplomen e kam marre tek universiteti i plepave...

Ket bleten do e kisha honger te gjalle... bzzzz 

i used to be fun once upon a time. you met me too late smiley

I feel the same my friend - what's the point anyway. Now we have to wait for "the beast" to die riding the bloody horse (or maybeshoot the horse instead). Just a thought... A smoke sounds just fine.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).