Ju lutem më lejoni të prezantoj veten time

Më shikoni e lini sytë se jam i riu shqiptar. Jam e ardhmja, përuluni, më nderoni, më masakroni, po vij. Oh po, jam shumë evropian, jam i majtë po më punon babi me një firmë private e ndonjëherë bëhem i djathtë, copë copë i kam duart, brohorit sa andej këtej se na thanë që do [...]

10 Komente

Stil alla monolog "debeauvoirian" :

ta marre djalli pse po vonohen ato iu kisha thene qe te me shkruajne ndihem keq tani dje isha ne treg dhe bleva ca gjera sepse do te vijne dy shoqe por ato s'po vijne nuk di pse por ska gje do t'i pres ketu ne dritare te shoh qiellin zogjte pemet kalon mire dita keshtu por ato pse po vonohen po sikur t'i telefonoja njeres e t'i them qe ku jeni pse po vonoheni nuk mund te pres kaq gjate jam i merzitur ka ca kohe qe nuk di pse rri aty por fundja keshtu eshte ne nuk e dime kurre ç'eshte jeta edhe pse nena ime me tha mbreme qe jeta eshte nje mbeturine e vertete qe ne fund te darkes duhet hedhur ne koshin e plehrave per t'u perzier me mbeturinat e tjera ku gjithçka tashme qelbet ere

T.C. shume e lezecme! Dhe ajo mosvendosja e shenjave te pikesimit eshte shume e bukur, sepse vertet qe ai flet aty nuk do te dinte ku te ndalonte per te marre fryme pak, ose per te marre fryme pak me gjate. smiley

Tani eshte bere e modes qe te behesh politikan ne moshe te re dhe te zesh nje vend ne qeveri... Kot qe u ktheve dhe ti, se kushedi mund ta kishe kaparosur ndonje vend... smiley

Jam shumë i pavarur dhe shumë indipendent

hihihi, e lezetshme vertete pjesa smiley

Jam shumë i pavarur dhe shumë indipendent dhe mbaj edhe shall të zi se jam jurist/e smiley

po pra po

shallin e zi ne grykë

pi corona

me limon dhe krypë

s’më votojnë këta derra e unë jam edhe vegjetarian smiley

 

Pjesa e lezetshme, por profili nuk karakterizon vetem te riun Shqiptar. Une do thoja: i riu i tranzicionit te stergjate te vendeve ish-komuniste ne zhvillim. Seriozisht, e kam vene re kete 'i want everything, and i want it now', ne shume te rinj te ketyre vendeve. Madje, nje universitet i mirenjohur i rajonit shkruante se problemi me i madh i punedhenesve me alumni-t e ketij universiteti ishte mungesa e besnikerise, si shprehje e mungeses se durimit ne ngjitjen e shkalleve te karrieres.

e lecezme pjesa smiley

beji dhe nje vazhdim ketij njeriut autoro, tip mbas-revolucionit smiley

titulli: vargu i pare i sympathy for the devil.  (hope you guessed my name). icik klass kurr s'bo dom.

Salut autorit/es. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).