John Stewart vs. Financial Networks

Per ata qe jetojne jashte USA, John Stewart ka nje emision komik lajmesh tek kanali Comedy Central.   Ajo qe e ben kete nje nga emisionet me te ndjekura eshte zgjuarsia komike me te cilen trajtohen lajmet me te rendesishme te dites.

Fragmentet e shkurtra jane komente qe John Stewart ben ndaj kanaleve televizive financiare te cilat i bien gjoksit me grusht me slogane te tipit “Ne e dime c’ndodh ne Wall St.” kur ne fakt jane pjestar aktiv te kasaphanes qe behet neper tregje.  Stewart me humorin e tij eshte vret zeri i arsyjes qe na mungon.

John Stewart komenton rreth burses tek David Letterman Show

John Stewart ne emisionin e tij The Daily Show ve ne loje kanalin televiziv financiar CNBC

9 Komente

Per nje "h" qe ti e ve, deti ne Mesdhe behet shenjetor lol.

Jon Stewart (per admin) se mgjth jo ortodoks, prape hebre krenar eshte djalka ne fjale : ).

Ne zgjedhjet e 2004, sipas nje sondazhi, dy individet me me shume influence ne media, (qe mund te influencionin zgjedhjet) ishin Oprah dhe Jon Stewart.  Ne 2008, Stewart qendroi i pa-anshem, (dhe vazhdoj e ndjek me endje lol) ndersa Oprah ... ate e kam bojkotuar dhe eshte akoma ne liste te zeze.

 

Ne fakt, pertej propagandes pak anti-republikane, Stewart eshte me te vertete ze arsyeje. Pashe javen e kaluar nje nga emisionet e tij, ate dite e kishte marre keq me MSNBC, dhe s'kishte faj. Tregonte klip pas klipi tipa si ai i Mad Money qe thonin deri ne Gusht te vitit te shkuar "hidhini leket ne burs se tregu eshte i fuqishem fare".

Ah, penar, e ke fjalen per Cramer te CNBC.  Po, po z. Cramer, dhe dy muaj pas gushtit thoshte kush ka leke t'i heq tani te gjitha.  U be nje lemsh ate dite neper media per histerine e Cramer, sa pastaj iu desh te sqaronte qe e kishte fjalen per investuesit e vegjel qe kane leket e univ. te femijeve ne Treg.  CNBC duhet te shikohet vetem me "mute botton", sa per te pare te dhenat e tregut dhe futures. 

Pak e veshtire te marresh keshilla financiare nga nje tip qe uleret ne tv, qofte edhe sikur te jete ne ekranin e CNBC smiley

Ll, ca gjera behen dhe per efekte "reklamimi".  Plus qe e ka bere te qarte qe nga titulli "mad money" ... so, he can go mad anytime he feels like it lol. 

PS: Do e ndryshosh titullin?  Se nuk ia c'bejme dot "bar mitzvah-en" djalkes smiley

tani Cramer po ankohet se Jon Stewart e ka inat personal, se e ka pa ihere shtremet ke rradha vojgurit

Jon Stewart ka shume vite qe eshte zeri i arsyes, dhe populli e njohu me mire kur e beri per nje lecke ate Tucker Carlson ne CNN. Nderkohe, edhe Colbert eshte shume zhbirues keshtu qe keto programe duhen ndjekur njeri mbas tjetrit..4 here ne jave smiley

nderkohe CNBC eshte si nje cheerleader ... dine te hidhen e te perdridhen, po kur vjen tek loja, ja fusin kot.

Ka shume kohe qe njerezit ja kane pire lengun Cramer, se ai edhe kur markata ishte mire, zgjedhjet e stoqeve qe bente dilnin gjithmone me keq sesa indeksi DJIA apo S&P 500...dmth, komplet bosh. Biles vajti dhe thoshte blini Bear Sterns disa dite para se ta blente JPMC per nje cope buke. Me mire investon me ate beben e E-Trade..

Finaleja Jon Stewart vs Jim Cramer ishte dje.  Mund te klikoni ne linkun me poshte per te pare intervisten e plote.  Cramer i kishte ik pak zoni.  Ketij i ngrihet e i ulet njesoj kur genjen (si ne emisionin e tij, ashtu dhe ne interviste.)

Kliko: Jon Stewart vs Jim Cramer

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).