19 Komente

belle, kam shume kujtime te ngjashme me kete foto nga new yorku. ke ca kohe qe i je futur impresionizmit dhe po me duket me bereqet. te perqafoj.

Ragazze, une s'kam qene ndonjehere ne Nju Jork, po e di c'me kujtoi kjo foto? Nje film me Tom Hanks, "Te pagjume ne Siatell", ku i pelqente shume filmi "An affair to remember" me Cary Grant ( qe dhe mua me pelqen shume, me thene te drejten). Ne te dy filmat Empire State Building shfaqet si nje prej vendeve me romantike te Nju Jorkut. Filma plot romance dhe ndjenja... smiley Qielli me kujton nje shprehje te vjedhur nga M. Meksi  "qielli i lyer me mellan"... E kendshme, Belle... smiley

ëhë, fiks, atë ndjesi si tek "Sleepless in Seatle" të le vërtet kjo foto smiley

Qeke ramantike e madhe Aida, inshalla s'fryn shumë erë ditën kur t'njitesh ke impajër smiley

 

Po mi, po.. ramantike... smiley kam lind ne epoken e gabume... smiley

Ca faji kam une qe kjo eshte siper meje.

E bukur Belle.

Kush e mban mend filmin "Via col vento"?

 Francamente, me ne infischio! 

oooo...Scarlett O'Hara
 

" ohhh Red, se te ne vai, che ne sara di me ? ..."
 

jo po 'açıkça aşkım, beni hiç mi hiç ilgilendirmez!' smileysmiley

"Oh, ci penserò domani... Comunque, domani è un altro giorno! smiley

ehhhh

plagë të vjetra smiley

smiley

Pse italisht?

Frankly my dear, I don't give a damn...

se kur ishim ne moshen e dashnise, filmat vidheshin nga taljoni mer qun.

por ti duhet te jesh i vocerr smiley

Me fal Desi,

i vocerr mund te jem por punen e bej te madhe...smiley

Miq dhe mikesha, ju faleminderit per komentet. Me falni qe s'isha ketu kur e kishit shtruar me muhabet por po zgjidhja fatet e "kombit" smiley

Ju pershendes!

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).