Interviste me Genc Salihun ( Cute Babulja )

Zeri dhe ideja mbas grupit Cute Babulja, nder projektet me interesante ne Shqiperi per te cilet kemi folur edhe here te tjera.  Nje interviste ndoshta me e gjate se sa mendonim, e detyrimisht, edhe me interesante per te kuptuar artistin ne shekullin e 21, artistin ne Shqiperine dhe projektet e reja.
Dicka per veten tende?
Ditëlindja: 14 [...]

3 Komente

Intervista shume yll. Urime edhe intervistuesit edhe Gencit.

 Meqenese jam fanse e pankut, me vjen cik si zor me pranu qe s'e kuptoj fare, po gjalle ne bote, se ku ka dash me dal G.Salihu me sa me poshte:

 

Jam shume kurioz te di pse keni zgjedhur Cute Babulen e Arkes se Djallit te Agollit. Mendoj se karizma eshte lidhja, por do me pelqente nje shpjegim mbi kete argoment.

Cute Babulja osht dikush që ua kujton njerëzve se qumështi osht i tyne.Ekscentrizmi i tij osht edukativ (në mungesë të ndonji fjale ma të pakorruptume) në mënyrat ma joshëse. Ai, bile, arrin me i ba drejtësi edhe lopës, tu folë me te e tu i dhanë dashni. Njerzit shpesh harrojnë kush i meriton kangët ma të bukura. Shpeshherë, kjo osht lopa.

Urime per intervisten! Paksa ekcentrik por me duket nga ato qe e kane plot.

Me erdhi keq qe lexova qe s'ka me por-no! Ne cfare menyre ka qene i lidhur me por-no, e di njeri?

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).