INTELEKTUALI NE PUSHTET

 
 
Në një op-ed botuar sot në The New York Times, Nicholas D. Kristof shprehte entuziazmin e vet që, pas tetë vjetësh anti-intelektualizmi të presidencës Bush, amerikanët kthyen në Shtëpinë e Bardhë një intelektual të mirëfilltë dhe të deklaruar, si Obama. Kjo, sipas autorit, vlen edhe më shumë po të kihet parasysh klima përgjithësisht armiqësore ndaj [...]

1 Komente

Ha ha !

Ky Kristof mavria nuk e di qe George W. Bush ka me shume diploma se Obama Mbelele Mbumba.

Kush ka thene qe Bush ishte anti-intelektual ? Mat Damon ndoshta ? Apo ajo turullufka, Jessica Parker ? 

Anti-intelektuale jane te gjithe ata gomere aktore filmash qe mbushen boten gjithandej me blablabla thjesht per te shitur filmat e tyre te qelbur.  

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).