IMAZHIMI VRASTAR

Primum non nocere, thotë një nga porositë themelore të etikës mjekësore - para së gjithash, mos bëni dëm.
Ndonjëherë, jo pa ligësi, këtë porosi e dëgjon të shndërruar në frazën cinike “kura bën më keq se sëmundja”, e cila u atribuohet, primum, atyre mjekëve që i sfilitin të sëmurët me gjithfarë testesh dhe kurash invazive, të [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).