I need to kiss you my way

Nata si hajdute me thes të çarë
Nga i bien yje të vjedhur,
Më largohet si keqbërëse.
Të vodhi ty
Se nuk po të gjej
Nëpër xhepat e shpirtit,
Kërkoj me dorë -
Nuk je.
Nata të ka vjedhur
Si hajdute.

1 Komente

Kaq yll paska qene, sa dhe nata xheloze, shtoi nje yll ne qiellin saj duke ta rrembyer?smiley

 

  Kjo nate hajdute te ka vjedhur,

  Nuk je.

  Te kerkoj ...

  Ne xhepat e shpirtit te gjej....

PS:Vetem thesaret e  shpirtit nuk mund te na i rrembejne dot. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).