I love tallava

nga Ba Bài
I will gonna give you up
I will gonna let you down
I am gonna make you cry
And hurt you. – Dashuria tallava
I. Në ditët e sotme, lagjja «Tirana e Re» mund të krenohet me fare pak gjëra. Por ama faktin se njëherë e një kohë kjo ka qenë lagjja ku ka banuar vajza e [...]

28 Komente

T.C.  balsam humori je...  smiley

Veçanërisht popullore janë edhe shfaqjet live (Pandora Tallava Live 2007 New nga Seati per Nazifin & Melin). Për hir të së vërtetës, duhet thënë se emrat e këngëtarëve dhe titujt e këngëve, shpeshherë stonojnë me njëri-tjetrin (Gazi dhe Buqja dhe Linda ose Bimi & Toni Tallava, krahasuar me «Bay Bay Beby» ose «Plus minus&raquosmiley. Ndonjëherë, këngëtarët i këndojnë edhe ndjekjeve pas me makinë, kur vajzat dalin zakonisht nga shkolla (Si smu nda ky benci bardh).

smiley

bukur bukur,,,,,

i luv tallava gjithesesi smiley

bedrije,

po per ty kane bere nanje kenge, me? Se une e gjeta timen... smiley

eee, pse bohesh "moter mizore", kur e di qe une s'e shof dot... smiley

se shef ti, por e shef poplli smiley

smiley

T.C. me shkrive. Me bere te qesh me ze te larte.

 

 

P.S. Kush eshte shqiptari tjeter ne trenin per Luton qe hapi kengen e Bedrijes? Te lutem ule zerin, je vetem ca sedilje para meje.

 

P.P.S. Bedrije, une kujtoja se Idrizi ishte burre me rr, por ketij i paskan rene floket dhe mezi e mbushka xhaketen e kostumit (do ta kete fajin dashuria per Marsiden, droga dhe alkoli dhe kurbeti i rende ne Belgjike) smiley

P.S. Kush eshte shqiptari tjeter ne trenin per Luton qe hapi kengen e Bedrijes? Te lutem ule zerin, je vetem ca sedilje para meje.

 LOL!

Kush ishte, aman?! smiley

Ishte nje i shendoshe, me kostum te zi. Floke te rena mbrapa tek cacka e kokes. S'e njoh, por me beri cudi qe hapi ate kenge.

Nja 5 minutas me tutje (sic duket kur pa komentin), mori laptopin dhe canten dhe shkoi ne vagonin prapa. Kur kaloi afer meje dhe nje tjetri me laptope hapur, na futi dhe nje te share shqip.

Ja nje tekst per kenge tallava. smiley

 

You made my day! T'u befte dita njemije, a te keqen! LMAO! smiley

Se pse ky truri im i mbrapshte i ka vene nje emer atij, po nuk po e them, se do me zene me dru, pastaj! smiley

 

e papame kjo ujko smiley

spo na ndodh neve ne tirone, e te ndodh ty atje.

qe te jem realiste une them ka qen polici smiley

hahaha, ose muhamet veliu, i derguari yne ne londer.

po ja te na thote ujku

shife i her a i gjate ktij mor ujk

http://www.netnovinar.org/netnovinar/images/collections/people/mohammad-veliu.jpg

Tani i pashe une teorite e konspiracionit.

Por thashe qe ishte i shendoshe, dhe me floke te rena tek cacka e kokes.

Ky i shendoshe jo, dhe floket i kane rene para, s'ia kam pare cacken ende. Por nuk ishte ky.

Dukej tip nepunesi diku ne ndonje banke (ndoshta jam dhe gabim), tip qe nuk levizte shume nga tavolina e punes.

polici pra, se ai rri gjith diten ne internet.

ose zotrulesi se ai duket nevrik smiley

zotrulesit i pelqen muzika tallava? :?

nuk i dihet

Jooo, s'me duket tip tallavaje... une do thosha qe eshte me teper tip hevi metell ose xhaz, mbase smiley

diten e shen gjergjit moj te erdha ke vorri,hapi komet mi gabele se me ka mor molli

gabele gabele ,floket kacurrele

I love tallava too! smiley

Pina Viski o me Koka Kolla!

 

Qysh na konka nane ky kurbet

Here i hidhet, here i amel sherbet

Kur po vjen njaj i lumi vikent

Ne Bolero me e kallun krejt

 

Pina viski o me koka kolla

Po lujn valle o vajzat belholla

Me ...?, Armani, Dieselka

Ne Malsi, krejt jane ba kullerka!

http://www.youtube.com/watch?v=LeeUnrrxLlw&feature=related

vetem mroklle, mos m´harro ene ate "set mi friiiii" n´fillim faret, se si kena mir punet bashk masanej. smiley

I know, right?! smiley

A cry for help from "Malsorka e Ndrydhme", e kamuflume si pjese e konges! smiley

 

pedro mos je gje "albfenikas" ti ? smiley

 biden hahaha ca tmerri kjo kenga hahahaa

hehehehe rrofsh se na kenaqet

Virus i keq jevgjit qe fatekeqesisht ka infektuar nje pjese te popullates Shqiptare rende...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).