HERO IN 4 - Sebashku ne NATO

Emisionin qe degjohet ne mbare trevat shqiptare dhe qe tashme do te degjohet dhe ne trevat e Natos, mund ta degjoni online tek saktivista. Si pas te gjitha gjasave ky emision ka qene enderr e vet skenderbeut (sipas bibles se Jozefines). enjoy.

29 Komente

quhet ironi iris...sa serioze qe je  

Ka ca gjera qe tingellojne keq, me gjithe deshiren e mire ti marresh shaka.

I mencmi... ajo nuk ka lidhje me kapsllikun!

Po normal... cfare mund te kuptoje nga anatomia njerezore nje njeri si ty qe flet me fundshpinen!

"E keni idene se c'i ben njerezit per te qeshur?!"

Kjo nuk eshte dogme!

Mjafton te shohesh pak TV dhe te degjosh po aq pak radio.

E kam fjalen per ato prej verteti...

Me pak fjale... mjafton te jetosh ne kete bote sesa ne boten imagjinare te kafsheve qe lehjen e quajne muzike.

E more overdozen apo jo?!

Me fal, por s'eshte e drejte! Une te bindem, ndersa ti mua, jo!

I keq, i keq!!!

Pirdh prape se mbase eshte gjuhe qe e marr vesh dhe te bindem. Qe ne monetin qe ti perdor fjalen "e vertete" qofte kjo edhe per radiot "e verteta" per te legjitimuar muhabetin tend, je me perkufizim dogmatik. Hap fjalorin, po qe se mendon se jam serish dogmatik, por mos mendo per LSDne time, se eshte mall i rralle e i shtrenjte. Esell quhet. Droge qe ma derguan tek shtepia me biciklete keta cunat e Radios, po qe se nuk e degjove. Gjithe kohen per NATOn dhe per kete drogen qe quhet ESELL flisnin. Keshtu qe futja dhe nje pordhe tjeter, se mbase jemi ne te njejten vale radioje pastaj.

Me fal por cfare u be ketu?!

Radio pordha?!

Ketu eshte mengjesi heret e une jam me esell sesa ty qe je 7-8 ore me i vonuar se mua.

Po liloju mo, liloju... nga tifozlliqet!

Ca tifozlliku? Thashe gje une partizani nuk eshte ekip prej verteti? Thashe gje une Klani nuk eshte televizion prej verteti? Thashe gje une Hero-in nuk eshte radio prej verteti? Ti me siguri kishe ndonje ekip qe je tifoz ne mendje kur the partizani nuk eshte ekip prej verteti, apo jo? Edhe mos thuj qe nuk the se partizani nuk eshte ekip prej verteti. Aty e ke, por dyshoj se edhe kete mund t'a lexosh, pasi ke gjithe naten pa gjume ti plako. S'ka LSD qe te jete me halucinante se pagjumesia. Hik tashti se i harxhove gjithe pordhat e gjumit ke peshku.

Une paskam thene qe "partizani nuk eshte ekip prej verteti?!"

Me leje?!

Po une mezi ndjek ndeshjet e kombetares, jo me kampionatin...

Ose ke marre seriozisht ate punen e overdozes, ose me ke ngaterru me ndonje tip tjeter.

Perfundimisht! Mos u merr me me batuta ti dhe te gjithe tipat e tjere qe pretendojne te bejne humor! Se kjo ju djeg trurin me keq se LSD-ja, kraku dhe ata qente qe kendojne duke lehur.

Nuk ja u perballojne neuronet. Me kupton?!

E thjeshte! Apo jo!

 

 

"Une paskam thene qe "partizani nuk eshte ekip prej verteti?!""

Edhe kete e mohove? Te thashe qe je pergjumesh e flet percart, po s'me beson. Aty e ke te thashe. Te bardhe ne te zeze e ke shkruar. Postimi i ores 3:44.

Kur thua mos u merr me me batuta, do te kete dale goce kur shpetove nga kapslliku, ndryshe nuk do e kishe humorin kaq te hidhur.

megjithese nuk po marr vesh gje, kjo shprehja e olsit "shoqata e humoristeve qe NUK te bejne per te qeshur" ishte e forte.

hajde naten

Pra une kam thene se "partizani nuk eshte ekip prej verteti"???!!!

Mmmm... Prit sa te mendohem... Jo! S'e paskam thene une! Mbase e ka thene ajo mendja jote e vockel dhe lehtesisht e krakuar?!

OK!

Perfundimisht je OUT!

Ajo puna e overdozes ishte thjesht nje batute, por nje njeri si ty qe nuk di te lexoje batutat... natyrisht e mori ate keshille me shume seriozitet... dhe po aq natyrisht... kjo ishte edhe COD-ja e te ndjerit!

Do te mbetesh ne kujtimet e mija! I paharrueshem qofte kujtimi yt!

Thuj te verteten Olso, me qe je tip qe i kap batutat. U ktheve lart t'a shikosh postimin e ores 3:44? Se aty e ke te shkrujtme. Mashtrus. Naten tashti, se s'jam lugat si ty une.

Zemra, ktheju ti se une ju ktheva e s'gjeta gjo!

Po nqs. ty te ndihmo... mendo ca te doje qejfi ty!

 

Une s'jam lugat, por jam punetor!

Tani e kam momentin e kreativitetit!

Dialogu me ty, ishte ne vend te kafes! Me mbajte zgjuar pra!

 

Faleminderit sdq.

Ne fund te gjithe kesaj... te jap me kenaqesi doren (por kujdes gishtin e mesit, se ku i dihet... coc ngrihet).

Nga një sondazh i fundit në rusi: 34% e të intervistuarve as që e dinin se egzistonte NATO...

Ti qeke humorist mer plak, se edhe ket llaf do them dhe do ia fus gjumit, po pse s'e di une qe nuk e ke thene ate llaf ti per partizonin, se je tifoz i partizonit e nuk e thu kurre, por kur vje puna ama, i kap aq kollaj batutat, sa qe dyshove dhe u ktheve t'a shikosh. Edhe me thua mua mos i merr seriozisht ato te overdozave, kur t'i vazhdon dhe shfaq me kembengulje se nuk ka te tallur qe mos e marresh seriozisht. Akoma do prove per kete, qe ti e merr humorin seriozisht? Kthehu dhe njehere se mos i kam vjedh passwordin Llukanit dhe e kam shkrujt nje koment te ores 3:44 ne emrin tat tashti ku te kem thene se partizani nuk eshte ekip prej verteti sikur t'a kishe thene ti. Nuk tallem. Shife dhe njehere, se osht pune e dhime kjo e internetit, ca s'bo vaki.

Po ca do mo mer plak qe t'a kuptosh se nuk je autoritet humori qe u tregon robve se kush eshte "shoqate humoristesh qe nuk te bejne per te qeshur"? Ne banje shkove dy here se nuk thith nga humori. Aty larte kerkove me lupe per te gjet nje llaf qe duhet te ishe i bindur qe nuk e ke thene. E pse? Se te duket vetja humorist. Hik ere pirdhu e lirohu nga kapslliku. Prape. Goce, cun, mos e vrit menjen ksaj rradhe, nje mut eshte.

Olsi ke të drejtë. Edhe mua vetëm Portokallia më shkrin gazit... atje po që ka humor me të shkul zorrët.

Kam pas rastin te takoj njonin e "Portokallise" para ca ditesh!

Dhe kur them njonin... kam parasysh NJonin!

 

Une isha ai qe mendoja...nga Milano... ca humor leshi kjo portokallia... !!!

(Une jam mesuar me "Zelig", me "Fiorellon", me "Gialappa's Band&quotsmiley

Pastaj erdha ne Shqiperi... takova shqiptaret... dhe pastaj edhe Njonin...

dhe... respekt... po per Njonin praaa!

Mendoj se kete popull kaq "trim" vetem ironia dhe sarkazma ka per ta bere "me pak trim"!

Sepse vetem humori dhe sarkazma e vret perfundimisht ate egon qe gjithsecili prej nesh per fat te keq e ka me shumice!

 

Ols smiley

Meqë të njoh pakashumë (dmth nga kjo botë virtuale ku notojm&eumlsmiley, më bëri përshtypje entuziazmi me të cilin i ishe "qepur" kësaj teme... shyqyr që me komentin e fundit (duke i dhënë vlersimin e merituar ironisë/sarkazmës/të të qeshurit) më bëre që t'i konsideroj si gallatë komentet e mëparshme rreth humorit të atyre çunave të saktivistës... dhe , në vënd të post scriptum, të shtoj që edhe mua nuk është se më gudulis kushediçfarë humori i tyre, por që nuk mund të injoroj faktin që: Ata dinë se ku duan ta ngulin thumbin... shpresoj që të prefeksionojnë edhe "stilin" smiley

Ke shume te drejte!

1) Pike se pari, une personalisht e kapa me njerin prej tyre (qe s'mund t'ja perseris emrin per arsye paktesh) thjesht per nje mungese edukate nga ana e tij. Dhe ta siguroj qe s'ishte humor, por e konsideronte veten shume seriozisht. I sapo dale nga bankat e shkolles! Ka zbuluar te verteten supreme dhe shet *ordhe"

2) Nqs. ti do te ofrosh spektakel "on air"! Bujrum! Beje! Por pyetja e neve "italioneve" vjen natyrshem... Ky e ke reklamen o shoku?! Me ca lekesh po e mban kete spektaklin tat?! Me nje fjale... ku i gje leket per te mbush stomakun?!

3) Sarkazma nuk eshte agjitacion dhe propagande, por zgjim i ndergjegjes se popullit, permes guxhulisjes!

 A ekziston mundesia per ndonje version qe mund te shkarkohet?

O Olsoooooooooooooooooo B.... sa i mencur qe je. Boton libra ti vlla??? Une them qe njerez si Soli, Luliani apo As jane thjeshte xheloz per mprehtesine tende...

Si thua dhe ti, kreativiteti qe te vika ne mes te notes qeka yll fare, kshuqe fuck ate logjiken formale te solit. Ti sje kodra pas bregut, ti je intuita e oreve te vona te nates.....Ti je Beckett po se di as vete.........

Je realisht ne kohe per te zevendesuar Th P ne rast se PS fiton.......

Ishallah s'e ka pushim kopshti sot !

Olsib, e mesove se çfare eshte "fakti" e ç'fare eshte "alibia".

E rendesishme ti bindesh "shefit", bravo.

 

injorantia | no...

Jo, nuk botoj libra! Nuk mendoj se ata qe permend jane xheloz per mprehtesine time, nqs. mund te quhet mprehtesi.

Jo, kreativiteti qe vjen ne mes te nates nuk eshte yll fare, por eshte edhe ai pervec llogjikes formale.

Thjesht ju pergjigja me te njejten arrogance dhe me nje cik me pak fyerje, vrullit te "tifozeve" te cilet m'u hodhen kundra, vetem sepse shkruajta se programi s'me bente per te qeshur... mua! Sarkazma ime ishte ne vazhden e komunikimit te meparshem qe kisha me ate person.

Problemi eshte se disave iu pelqen te jene arrogante, por nuk iu pelqen ta vuajne arrogancen.

lumidrin,

Nuk duhet te jesh patjeter skllav i "shefave" per te pasur te drejten per t'u shprehur.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).