Hallve me irmik dhe limon

Sot po ju jap receten e thjeshte te kesaj embelsire shume te lehte si ne pergatitje dhe ne stomaksmiley
Per pergatitjen e saj ju nevojiten:
2 gota uje
2 gota qumesht
1 gote sheqer
1 gote irmik (semolina ne anglisht)
2 paketa vanilje
lekura e nje limoni te grire ne rende ose e copetuar shume imet
2 luge pana
disa kokrra arrash te copetuara
kanelle
Hidhni [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).