Guzhinieri i muajit : Edrus:)

Miq sot per here te pare do te vendos nje recete te pergatitur nga miku im Edrussmiley (http://edrus.shqipo.com).
Me rastin e kesaj recete dhe fotove te derguara me shume dasharmiresi nga Edi (te cilit i jam mirenjohese per ketesmiley , vendosa te hap nje dosje te veçante per tere te apasionuarit e kuzhines.Nje here ne muaj [...]

13 Komente

 

 

Kështu e kanë mishngrënësat smiley

Ne, duke pakësuar kafshët, ju bëjmë një nder ju vegjetarianëve... ju ngelet më shumë blerim për ju smiley

Pa folur per transaminazat...melçia e zeze ne tilt....Bej shaka...Lum gruaja jota per ty Ed!!!

Tagliate di 1 cm di spessore, sono ottime anche per accompagnare gli aperitivi  ( un bichiere di verduzo abbastanza fresco smiley ), pero, anche come secondo... con maionese (o l'insalata russa)... naturalmente accompagnato tutto con il solito bichierino di vino smiley

Edrus ,"we are  made ,what we eat" ve bast se duhet te jesh nje "Fat Boy" me nje bark te madh !  smiley

Mos e egzagjero... jam akoma në të shtatin smiley

shume vone na i dhe o ED,apo per befanen?!

"Impara l'arte e mettila da parte" smiley

haha o dreq,mir e ke se mbas disa ditesh kam ditlindjensmiley

 

edha 100 Xheni!

jo,jo,para kohe se s'esht mir,do t'lajmeroj t'vish t'mi bosh ti se kur i shof i msoj me mirsmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).