Gran Torino dhe kthimi madheshtor i Clint Eastwood

Nese kishim nevoje per nje konfermim te metejshem mbi talentin e mbi aftesite e Clint Eastwood, ja ku eshte filmi qe mund te konvertoje edhe heretiket anti-Clint.
Quhet Gran Torino, eshte filmi qe po prisnim prej muajsh e qe nuk zhgenjen as edhe per nje sekond.
Ne nje Amerike shumetnike Eastwood qe luan edhe protagonisti kryesor [...]

4 Komente

 Pa dyshim, nje nder filmat me te mire te muajve te fundit.

film bajat, ma prishi imazhin e Eastwood 

Gjynah qe ky eshte filmi i fundit i Eastwood-it si aktor. Nuk m'u duk se ishte Film me F te madhe. Personazhi qe ai luan eshte kaq i shtjelluar ne film, saqe mendoj se duhet te kishte nje kundershtar me te denje per te ne komunitet, te mos jete pre e lehte e tij. Por nje gje per t'u lavderuar ishte e tere trupa e aktoreve te tjere ne film, pa asnje eksperience te tille te meparshme. Per mua ata ishin me mbreselenes sesa Eastwood.

mendimi im per filmin eshte diku midis "as" edhe "ujku i humbur"

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).