Gotan Project, hakmarrja e tangos.

Mirdita jam tangoja, jam tangoja që kthehem! Ku linda? Nuk e mbaj mend. Hëna e kuqe dhe një fizarmonike janë dëshmimtarë.

Është mënyrë jetese, është arsye jete, është trashigimia reale e një kontinenti me ndjenja të nxehta. Është tangoja, ajo e Gardelit dhe e Piazzollës. Ajo e dhomave me perde të mbyllura, e duarve që enden [...]

2 Komente

flm per kete shkrim.une jam nje fanse e thekur e grupit dhe me behet qefi qe dikush nga ne shkroi dicka per tasmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).