Good news: Albania has better roads than Norway

And in 2006, the Confederation of Norwegian Enterprise warned that Norway’s petroleum fund—which contains the massive profits from North Sea oil that have made the nation rich—could wind up drained to cover outlays to immigrants. (This in a country whose roads, as a report last year indicated, are in worse shape than Albania’s.)

3 Komente

e mos rreni tashti, thujeni drejt smiley

Norvegjia i ka rruget aq keq, sa i ka dhe mo keq se shqiperia smiley

kshu thosh artiklli smiley

Po me qene norvegjez a bo me e pyt Qafon :- "Cfare eshte kjo Albania? Ku bi kjo ? Ku ndodhet  ky fjord ? smiley Me thone te drejten me kujto njonin qe ankohej se nuk ja varte as i femer , se qe i shemtut e i "masakru" nga pamja e trupi .Nje dite te bukur i kruhet me e bukra e qytetit ...e merr me vete ...e fut ne shtepi....e bo lakuriq ne i thote ta priste sa te xhvishej dhe ajo...Pas pak kthehet me dy kalamoj per dore dhe ju thote : Do hani buke apo tu shpie tek ky xhaxhi ?smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).