Gjeopolitika shqiptare sërish e rrezikuar

Gjeopolitika shqiptare sërish e rrezikuar
Botuar tek gazeta Shqip
www.adrinurellari.com
 
Gjashtë pikat e propozuara nga Ban Ki Muni pavarsisht se paralajmërojnë një erë të re të gjeopolitikës shqiptare fatkeqësisht nuk ka marrë në Tiranë jehonën që meriton ky propozim për nga domethënia strategjike. Përqëndrimi tek rutina dhe grindjet e përditshme të brendshme të Shqipërisë edhe njëherë [...]

2 Komente

Është e domosdoshme që elita politike shqiptare të ndërgjegjësohet e të marrë përsipër përgjegjësitë që i ngarkon ky moment historik duke kërkuar me ngulm në komunitetin ndërkombëtar që nëse vihen në jetë standardi i homogjenizimit etnik dhe shkeljes së parimeve të Badinterit ato të aplikohen kudo e jo vetëm në kurriz të shqiptarëve.

Ne fakt eshte e domosdoshme qe elita politike Shqiptare te asgjesohet ne favor te Albin Kurtit.

 

Ne fakt Qafir nuk e ke keq se i vetmi qe ofron nje zgjidhje me mend per mos ndarjen e Kosoves eshte Albini. Nuk e di a e lexute artikullin e tij "Si te luftohet Serbia ne veriun e Kosoves" te shtunen dhe te dielen te Shqip-i.

http://www.gazeta-shqip.com/artikull.php?id=53602

http://www.gazeta-shqip.com/artikull.php?id=53548

Sidoqofte une nuk e kuptoj se ke perfaqesojne politikanet shqiptare si ne Kosove ashtu edhe ne Shqiperi, kur ata thone ne çdo tribune qe jane kunder bashkimit kombetar.

Nje dite apo nje tjeter do duhet qe edhe ne t'ua bejme te qarte se nuk na perfaqesojne. Per kete duhet te merremi me teper me probleme jetike per kombin siç eshte sovraniteti i Kosoves se sa me sherre se kush vodhi me shume (Rama apo Berisha) apo se kush ka te drejte Meta apo "Rame Berisha"

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).