Gëzuar.. !

.
.
. Të dashur miq dhe dashamirë.
.. Ju uroj nga zemra : Gëzuar… në këtë çast, sytë dyzojnë dhe mendimi ndalet : meqënëse jemi në fund të vitit na është bërë zakon të urojmë fillimisht ditëlindjen e Krishtit - dhe më tej Vitin e Ri. Por në se ditëlindjen e Krishtit e quajmë Krishtlindje, përse atëhere urojmë : Gëzuar Krishtlindjet ?
.
. Përse Krishtlindjet në shumës ? vallë Perëndia kish ngjizur

1 Komente

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).