GËZUAR 28 - 29 NËNTORIN !

10 Komente

Grande Batha!

Gëzuar e për shumë vjet edhe tyja!

Gezuar, gezuar.

Saliun ke vene me ate qyten e pushkes mbi  kusheririn e Ise Boletinit ore?

Neser je i ftuar ta festojme pavaresine ne Vlore. Qengj ne hell (i shkreti) edhe raki rrushi smiley

Hajt Gezuar!

T_red, po pse të dridhet dora për një qëngj tjetër dhe për pasnesër?

Pupupu sa kurnacë që paski qënë... smiley

Nice merge ! E goditur !

Shqipe me 2 krena !

Shqiptare me 2 krena !

Popull me 2 menje, 2 shtete, 2 parti, 2 versione per cdo gje, 2 festa clirimi, 2 gishta lart smiley   (apo 1 ?? smiley&nbspsmiley 

Lesh arapi me i llaffff.

Po nejse, Gzushem Gzushem !!!!

 

Ore asaj fotografise se piktures i thoni artikull JU ? Vajta tek bachia e Bathes po s'kishte gjo  smiley ... Mos i kane ra "germat" (goglat)  bathes e i ka mete vetem Piktura smiley  Hajt mo se nuk prishemi per nje "koqe" germe...Gezuar me gjith mend !

Ti do llafe Idriz, po Bathën e kemi punëshumë e fjalëpakë smiley

Nexhi, se po ku te lexoja sot dhe t'i kurseva komplimentet se kishin thene te tjere "bravo" para meje.  Ama me kete shfaqje kompleksi ketu s'jam dakort.

Shqiponja dy-krenare si simbol eshte shume i lashte dhe i perhapur qe nga Ballkani, te romaket, perandoria "habsburg", Gjermania e sotme etj.

Me dy "kre" s'jena se shyqyr na ka bere perendia si gjithe njerezimi.

Me dy mendje, pak jane se duhen me shume. 

Me dy shtete (le qe jemi me fat t'i kemi dy, se ka kombe qe s'kane hic) s'jemi te vetmit ne glob.  Mjafton te shohim komshinjte (Greqi, Qipro) e jo me tutje (psh, Irlande, Irlande Veriu etj etj etj.)  

Festa clirimi sipas historise, Nexh, sipas kokes dhe festja.  Dynjaja festojne pavaresi nga kolonizuesit apo perandorite (US 4 Korrik) por festojne dhe D-Day (ne Europe) apo Dita Jo (oxi day ne Greqi.)  E me radhe. 

Per 2 partite, pak a shume ne shume shtete jo vetem perendimore ekziston nje sistem dy-partiak, ku ne ca raste mund te ngrene peshe partite e vogla.  Duke u nisur nga nje ekstrem, US psh qe s'ngrene fare, apo ne Itali, qe si pasoje e shume arsyeve, ndermjet te tjerash koalicone te paqendrueshme, nderrohen qeverite si mbreti grate.

Per punen e gishtave ... gishtat s'i sollem ne, ato i gjetem ne mes te turmave smiley.  Qe nuk jemi origjinal ne ca gjera, dihet. 

Etj, etj, etj.

Gezuar Nexho festen, te paren dhe te dyten smiley.

Monda,

Me ke marre me seriozisht se c'duhet smiley

Shif, une e njof menjen e Manjoles, ndaj e interpretova ashtu pikturen smiley

Se kta qe morin vesht nga arti, kshu thone, qe piktura nuk shpjegohet, secili eshte i lire ta interpretoje, ta kuptoje e ta shohe sic di vete. Biles ketu eshte e bukura. 

Aman moj Monda, tu befsha, une sjam hic nacionaliste, andaj sma ndjen shume, e sidomos nuk e vras menjen me bo shume krahasime me popujt e tjere. Ti patjeter ke te drejte, por une nuk isha duke e sha shqiptarin krahasu me te tjeret, thjesht kam me shume sens kritik se sa duhet me sa duket smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).