Gati poezi gati dashurie

nga Darien Levani
Ndryshova ide, mbas shume kohesh. Gjithe ato dite qe kemi kaluar duke u pasqyruar te njeri tjetri, me ke udhehequr ne rruge te erreta, dhe je bere edhe ti nje nga ato.

Ngrija supet, raporti jone ishte i tille. E di qe shkon me shume te tjere, e di qe edhe atyre u thua [...]

2 Komente

Dar',

shkrim i bukur, me pelqeu. Temat televizive jane nje teme universale. Shume njerez mund te jene konfrontuar me tematika te tilla ne jete. Folur me miq dhe mund te jene perfolur keq tek njerez te tjere. Njerez qe mund te jene konfrontuar me shpirtvogelsine e keqtrajtimit te historise te tyre televizive, dhunimit dhe shqyerjes te asaj qe ne princip duhet te ishte vetem e tyrja. Historira te dhimbeshme keqtrajtuar nga njerez qe i konsiderojne vetem si nje teme chat-i per te gudulisur perceptoret e tyre sociale. Njerez qe ndoshta as si njihnin. Njerez qe kur konfrontohen me faktin qe ato jane njerez qe kuptojne dinamikat mendjengushta, perballen me hipokrizine e mohimit. Por ne fund, te pakten keto njerez kishin kurajon ti konfrontonin. Sdq, ngelin histori televizoresh dhe...televizoret jane shume bukur te zevendesueshem! smiley

Te perqafoj,

"She-who-must-not-be-named" smiley

Des, ku te shkon mendja dhe ty?! Shume e lezetshme. smiley

Kohet e fundit dhe mua me duket se i kam dhene duart tv, por e kam braktisur pa dhimbje, gati-gati me shperfillje... smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).