Ftesa të pavlefshme

Nga Dino Buzzati

Do të doja që ti të vije tek unë një mbrëmje dimri dhe, të përqafuar së bashku pas xhamave të dritares, duke soditur vetminë e rrugëve të errëta e të ngrira, të kujtonim dimrat e përrallave, ku njerëzit jetojnë së toku pa e ditur. Unë dhe ti kaluam nëpër të njëjtat shtigje [...]

1 Komente

aide komplimente per perkthimin, kam nje kerkese...

ka nje tregim buzzati, rreth gjysem faqe, per nje vajze te gjetur copa copa ne nje pallat dhe nje dialog interesant bashkshortesh... sikur ta sillje...

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).