Forca e anktheve: lindja e politikës së frikës, dokumentar nga Adam Curtis

BBC
A duhet të merakosemi për kërcënimin nga terrorizmi i organizuar apo është kërcënim iluzor që po përdoret për ta ndaluar shoqërinë nga dezintegrimi.
Që nga 11 shtatori 2001 politikanë dhe zyrtarë për sigurim në SHBA dhe Britani e kanë frikësuar popullatën nga një kërcënim “i pashmangshëm” terrorist me pasoja katastrofike. Por, a është ekzagjeruar [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).