FJALE KENGESH

 
Kur “Come Together” e Beatles-ve doli në krye të Hit Parade-it italian, unë isha në klasë të 5-të, dhe po studioja anglishten që prej 4-5 muajsh, kohë e mjaftueshme për të mësuar fjalë të tilla si come dhe together.
Si të gjithë të tjerët, edhe unë shpresoja se me pak studim dhe përkushtim, do të arrija [...]

2 Komente

Ah cke hap nji teme te bukur fort. Na na na na na na, na na na na na, na na na na na na, na na na na na, shizgatelu!

Artikull i mire. Tim Leary vete ka pas bere poezi te mrekullueshme. (Lennon po se po). Ai teksti ne fjale - shembull perfekt i angazhimit artistik. Sa per fjalet e paperkthyeshme, shpeshhere bejme gabimin feminor dhe presim ligjerate konvencionale nga poezite. Qe eshte si t'i thuash nje piktori ta beje pikturen si nje fotografi psh.

Nejse, Tim Leary, Ginsberg e gjithe keta te tjeret padyshim qe jane shkaku i degjenerimit te gjithe rinise shqiptare e sidomos poezise se brezave 92 93 94 sic ka pas thene dhe nje kritikarti i peshkut

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).