Festivali

Po iu hidhja një sy lajmeve nga Shqipëria. Pashë listën që do na nxjerrë sërish këngën përfaqësuese për në euro-skeçin e muzikes.

Buzëqeshja është falas!

Gezuar!

1. Group West Side Family - Jehonë (Echo) (Dr. Flori, Dr. Flori, Klodian Qafoku)
2. Soni Malaj - Zona zero (Zone zero) (Florian Mumajesi, Florian Mumajesi, Enis Presheva)
3. Juliana Pasha & Luiz Ejlli - Nje jetë (A life) (Shpetim Saraçi, Turian Hyskaj, Shpetim Saraçi)
4. Kujtim Prodani - Nostalgji (Kujtim Prodani, Kujtim Prodani, Agim Doci, Ilirjan Mihali)
5. Emi Bogdo - Kur buzet henen e kafshojn (When the lips bite the moon) (Emi Bogdo, Klodian Qafoku, Leonard Bombaj, Klodian Qafoku)
6. Erga Halilaj- Dikush mungon (Someone's missing) (Kristi Popa, Florion Zyko, Kristi Popa)
7. Marjeta Billo - Era e tokës (Scent of the earth) (Adrian Hila, Pandi Laço, Adrian Hila)
8. Adelina Thaci- Oret e fundit (The final hours) (Alfred Kacinari)
9. Rovena Dilo & Gent Bushpepa - S'jam balade(Armend Rexhepagiqi, Aida Baraku)
10. Dorina Garuci - Dite 1 jetë (Life one day) (Dorian Nini, Pandi Laço, Dorian Nini)
11. Endri & Stefi Prifti - Ti bere faj (You made the fault) (Josif Minga, Skender Rusi, Adrian Hila)
12. Kejsi Tola - Më mërr në ëndërr (Take me in your dreams) (Edmond Zhulali, Agim Doçi, Edmond Zhulali)
13. Era Rusi - Shpirt i humbur (Lost soul) (Arsen Nasi & Bledar Skenderi, Irma Libohova, Arsen Nasi)
14. Julian Lekocaj - Nuk Je Ti (You aren't) (Julian Lekocaj, Julian Lekocaj, Alfred Kacinari)
15. Shpat Kasapi - Aromë mediterane (Mediterranean aroma) (Gent Myftarai, Pandi Laço, Gent Myftarai)
16. Evis Mula - Unë jam dashuria (I am love) (Luan Zhegu, Agim Doçi, Saimir Çili)
17. Group Burn - Jam I Pari I Jettes Sime (I'm the first of my life) (Stivart Cela & Renis Gjoka, Big Basta, Gent Myftarai "Burn")
18. Vedat Ademi - Po me prite - (You waited for me) (Kledi Bahiti, Alban Male, Roland Shira)
19. Agim Poshka - Fajtor për ngrohjen globale (Guilty of global warming) (Agim Poshka, Olsen Maze, Agim Poshka)
20. Besa Kokedhima - Ajer (Air) (Besa Kokdhima, Alban Male, Olti Curri, Alban Male)

13 Komente

You made the fault t_red

hihihih

ku e psonise ket aman smiley 

T_Red, ti i ke bere perkthimet per humor?  A si?

 

po m'duket, vete i ka bo.

Ka zhvillu hobyy te reja si psh perkthimi informal smiley  

smiley 

e fresket nga portokalli :

Dhe tani kenga It's maj lajf nga Janaq Bon Xhovi

smiley       smiley 

S'ia paska majtë me e përkthy nr 9. Ja për ty, t_red: aj em ë  bellëd. : D

Flm per listen t_red, sidomos per ne qe s'i degjojme kengnet ne TV. Po i degjoj tani ne Youtube simbas listes; ka disa kenge te bukura. smiley

Tony Dovolani dancing live right now ne festival smiley

Ketu mund te degjoni te 20 kenget e zgjedhura.

Take me in your dreams fiton festivalin.

Kompozitori eshte ai qi i ngeli hatri vjet se nuk fitoi.

Ja ku fitoi sivjet dhe u lame.

Hiqja Lenes, vija Prenes smiley 

O t_red, o konsumiste e dreqit, qe me bone me pa dhe festivalin smiley

Kenge te mira kishin edhe Dorina Garuci dhe ajo cupa e Kocos.  Megjithate edhe kjo qe fitoi nuk ishte keq.  Hajt mo, festival femijesh mu duk, asnje nga emrat e njohur te asaj skene nuk kishte marre pjese. 

Ai qe ma peshtirosi fare ishte Shpat Kasapi.  Kush dreqin e ka futur ne kete festival ate njeri?! Ai vetem "tallava" kendon.

Kejsi Tola e meritoi..vendin e pare !

Ata te west side family ,per mua jane debila!

Ca thoni juve ore? Ku di t'i perkthej kaq mire kenget une. Akoma s'po e mbledh veten nga e qeshura me kete anglishten e re qe po me degjojne veshet.

Ne nje zenke degjova keshtu:

- Dont' make numbers to me!

- Nor you, don't dance me from one brnach to the other!

Qe me fjale te tjera do te thote:

- Mos me bej numra mua

-As ti mos me kerce dege me dege!

: D : D

E kam vjedhur te drejten e autorit, po s'merzitet kush, jo : D

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).