Fergese me melçi

Kjo lloj fergese besoj se eshte shume e dashur dhe e mirenjohur nga te tere, pasi ka qene perhere nje nga kultet e tryezave me meze.
Per pergatitjen e saj ju nevojiten:
1/2 kg melçi (pule ose viçi)
1/4 kg gjize
piper i zi
piper i kuq
vaj sipas deshires
kripe (sipas deshires)
Se pari melçite lahen mire dhe priten ne copa te [...]

9 Komente

ke harru hudhrat. dhe noj spec.

dhe u bote i tave dheu, qe te lepishin gishtat grate per tet mars

behet ne cdo lloj ftereje apo duhet patjeter tave dheu.

behet ne çdo lloj ftereje po sol-nocturnus ka te drejtesmiley

del me e miresmiley

çer ti boj qe s'kisha tave dheje afersmiley

sa per specat  dhe hudhrat une kete fergesen me melçi e preferoj sade.por kjo s'dmth qe esh e ndalume me i perdor ato gjonat e tjerasmiley

Oj Eni,

Ti qy prej turQInie ke nje sinkronizim te cuditshem me ate qe shtrohet ne tavolinen time smiley

Duhet pare kjo pune ..

Apo eshte thjesht ceshtje nepsqaresh dhe llupsish ?

smiley   smiley 

pak nga te dyja rrushosmiley

pra  1: great minds (stomachessmiley think alikesmiley

2.çeshtje llupsish e nepsqareshsmiley

 

po naj tave te thjeshte me pule dhe me patate a ka honger njeri sot?

Sikur s'po ve mo nga ato "me sy" te recetat, En.

Fergese nuk kom, por po cohem se kom ble dollma "te greku" dje. Vakt dreke ktu! cheers!

 

Zanfi: mos vdeksh..ua sa kam qeshsmiley

Emo hehe ke te drejte por nuk i hajne te tere ato recetat me sy (perveç ça shpritra njeriu si puna jujsmiley, ndaj e shkrujta simas deshiressmiley

te bofte mir dollma jarebismiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).