Feliz Año Nuevo 2009.

.
. Kësaj rradhe, e braktisa Père Noël-in tuluzan me gjithë dhuratat e tij dhe pasi urova dhe më uruan joyeux noël , mora rrugën.

. Si edhe herë të tjera, erdha në Spanjë, në Palma de Mallorca për të festuar ndrrimin e viteve - për t'u përshëndetur me Los Reyes Magos palmiotë.

. Thjesht për të respektuar zakonin lokal, prita që të ve të dy këmbët në vitin e ri për t'ju uruar të gjithëve -

2 Komente

qofsh i gezuar edhe ti!

(sinqerisht,mgjs..... te panjohur,kur dikush na uron dhe nuk shoh asnje pergjigje,me duket mungese ndjeshmerie)

Po jena western culture ne o xheni, jena përtej këtyre konvencioneve si 31 ose 25 dhjetori. Bajramin ama unë e festoj, kot sa me ly durët me gjak.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).