Eyes Wide Shut

nga Sybille Vane
“Fridolin pa se Nachtigall kishte nje fashë mbi sy, por në të njëjtën kohë ju duk sikur mbas asaj fashe syte e saj shikonin penetrues pasqyren e madhe ne te cilen karolesit e shumengjyrshem vallezonin me ballerinat e tyre te zhveshura” nga “Enderr e dyfishte” ( Doppio sogno ) nga Arthur Schnitzler

Lindte [...]

16 Komente

well, skena e bisedes ne dhomen bashkeshortore te ky film, me ka dhene mendimin qe Kidman eshte nje grua shume e bukur, por aspak sexy.

pse ti kishe menim tjeter ?

kidman eshte, dhe ka qene shume e bukur. Kukull porcelani.

por asihere, as ne film, as ne realitet nuk besoj se ka qene sexy !

Kom pas ca dyshime...  smiley   po u sqarova me n'fun...   me mir von se kurr  ahahaha....

sa te eger qe jeni ju te dy siper mer yahoo...  smiley

me ket qe thoni duhet te shtjelloni termin "seksi"

ai term nuk eshte me te shtjellume smiley

individet seksi , thjesht perceptohen  smiley

me ca antena te vogla qe i mcefin floket... smiley  

...osht me te provume pra smiley

mire dakort smiley

joooooo

ktu osht kabim

nuk osht me te provume.

e provumja eshte nji kategori tjeter

ka  :

1. te bukur

2. sexi

3. Sta them (kjo eshte me te provume )

ncuq

"te heq petllen" ? smiley

u dashka me u menu roncem per ket atehere...  smiley 

po pra po smiley u bem gjithato per ty dhe çerek per mu smiley

e tha ai tjetri, nuk osht fair hic, tha..,  smiley  

ufff

po me te provume pra

a kini provu naihere juve ?

apo vetem me kompjuter smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).