Eyes on the butt

I am turning into my grandmother. That is whenever adoring eyes and cooing voices enfold our little precious bundle, there goes the little old lady inside of me screeching “Eyes on the butt! Eyes on the butt!” I have twice threatened to poke holes in my brother-in-law’s shoes, and I had my sister whip out [...]

3 Komente

Bletebzz me shkrive me keto te gjitha qendrojne dhe jane te verteta dhe une i besoj. Eshte edhe dicka tjeter qe femijet e vegjel mos ti  marrin nazar(turqisht qe do te thote mos ta marrin me sysh) duhet ti lyesh me dicka qe smund ta shkruaj dot ketu por qe ben shume efekt dhe nuk i ze syri i keq femijet e vegjel. Me kane treguar shume histori, ku nga syri i keq femijet kane vdekur. Edhe dicka tjeter qe thone plakat pa bere vitin sduhet ti presesh thonjte femijeve. Shume gjera kane thene dhe thuhen ne lidhje me keto, por ne i zbatojme me shume se kemi frike po sikur te ndodhe ndonje gje pse mos ti bej. Prandaj eshte me mire mos ti dish dhe mos ti zbatosh, se sa po e degjove do te ngelet merak.

Eshte edhe dicka tjeter qe femijet e vegjel mos ti  marrin nazar(turqisht qe do te thote mos ta marrin me sysh) duhet ti lyesh me dicka qe smund ta shkruaj dot ketu por qe ben shume efekt dhe nuk i ze syri i keq femijet e vegjel.

moot? apo ndonje gje tejter nga dera fqinje? :O

Mjere femijet e gjore c'heqen ne duart tuaja me gjithe keto bestytnira. Te pakten kur te rriten mos i tregoni me ca i keni ngjyer dhe zhgryer. smiley

ahahahahhahah jo jo do u tregojme u ka lyer nena me mjalte, u ka rrite nena me llokum eh cfare u  ka bera nena ju cfare u ka bere? Do pyesin ata po cfare na ke bere? - Do pergjigjemi u kemi bere djem te zgjuar.  Pale ti kete rritur gjyshja. Big Grin 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).