ETIKA NË SHKOLLË

Ky shkrim mund t’i ishte shtuar fare mirë si koment shkrimit të mëparshëm, por po e nxjerr më vete me shpresë se diskutimi për këtë temë kaq të rëndësishme nuk do të mbetet me kaq.
Nga ana tjetër, ka arsye për ta trajtuar veçmas çështjen e edukimit moral ose qytetar në shkollë, meqë kur flasim për [...]

5 Komente

Edukimi i femijes fillon ne familje. 70% e vlerave dhe normave te femijes eshte pasqyrim i atyre familjare. Nje fakt i dhimbshem per gjithe pedagoget, sidoqofte kjo nenvizon dhe njehere forcen e familjes ne rritjen e individeve te denje per shoqerine.

Jam plotesisht dakord me profesoreshen lart meje, biles kalamjte e mi le ti edukoje  La rosse se ka eksperirence se i ben te denje jo per gje per shoqerine.

Fundja, o Ketlina, njerezve pak ju plas sesa te denje jane kalamajte e tu per vjehrren apo per ty, ketu shume-shume mund te te plase ty apo ndonje te afermi qe ke. Ky eshte habitati yt micro dhe une po flisja per ate macro: njerezve ju plas per te miren e pergjitheshme dhe rritjes te individeve qe nuk jane nocive per shoqerine. Pra e mira shoqerore.

 

 

Po une te kam qejf moj kur flet prandaj te gacmoje, je e mire moj dreq sidomos kur behesh me nerva.

La_rosée per minister arsimi, llafe perfekte !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).