Është Krishtlindje, jam vonë për një takim dhe mendoj mbi proletariatin

nga dARIEN lEVANI
dedikuar R.
Qyteti është  mbushur plot me drita të vogla, ndoshta sepse është Krishtlindje. Dyqanet kanë nxjerrë në vitrinë mallrat më të çuditshme për të habitur turistët që paguajnë shuma të mëdhaja për gjëra të vogla, por nuk janë të mërzitur sepse janë të rinj, sepse  janë turist e sepse është Krishtlindje.

Nesër do marrin [...]

4 Komente

Qyteti eshte mbushur plot me drita te vogla (te medhaja nuk kishte).

Neser do marrin avionin dhe autobusin dhe me gomare te markave Dolce&Gabbana do kalojne.

Mire mer e ka lidh shoku,pse lesh e li.

Epo shkrimet zakonisht e kane kete te keqe : qe po si lexova deri ne fund edhe si merr vesh.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).