Enumeracion :P

Sa per te kaluar kohen dhe per t'i bere count down enumeracionit te feminitetit qe na erdhi ne peshk, bera nje album "to be shared with everybody" smiley (prape)


Kjo eshte Larisa Miculet, ka ndare te njejtin pozicion me kryeprokuroren tone, znj. I. Rama

Ketu shihni ne nje dite normale pune nje prokurore australiane. E solla sepse doja t'i vija perkrah ate foton e lezetshme te Ines me telefon tek veshi, por s'ka dale akoma ne net.

Kjo tjetra eshte Anabel Jennings, prokurore e sapoemeruar ne USA.

Mendoni se kjo eshte ne Shqiperi? Jo, jo. Eshte Ally McBeal, personazhi kryesor ne komedine me te njejtin titull qe jep Fox network. Ne qender te saj nje avokate qe e sheh me koncepte moderne punen e saj.


Kjo po, eshte "caledonian general prosecutor". Njeshi ne mbreterine e saj.


Dhe ne fund kemi Ina Ramen.

P.s. Top Channel ngelet kanali me i ndotur ne cdo kuptim!

9 Komente

Qekur paskan dalur motivet e leoparduara ne mode njehere?

 

smiley  smiley   smiley

smiley  smiley   smiley

Je 1sh motra, 1sh fare.

Me 10ve

smiley

Prokurore, prokurore

zemrën Solit seç ia more

i këpute telat e zemrës,

dhe e le pa frena dore.

Prokurore, prokurore,

gushën porsi akullore.

Hiret e feminitetit

në revistën "Jeta" i nxorre.

Prokurore, prokurore,

velinat të kanë zili

Sajmiri me doktorë

për ty shprehin simpati.

Prokurore, femër sexy

dosjet si sytë e tu feksi (ndriçoji)

me ligj kap ministrat e doktorit,

siç ia vodhe zemrën Solit.

Prokurore!

Në Shqipëri duhet drejtësi!

Si rimeli në sytë e zi.

Prokurore siç ndjek modën, ndiq,

gjithë njerëzit e liQ.

Prokurore ti mos prit,

vishi tangat, hidhu prangat! 

 

 

Mendoni se kjo eshte ne Shqiperi? Jo, jo. Eshte Ally McBeal, personazhi kryesor ne komedine me te njejtin titull qe jep Fox network. Ne qender te saj nje avokate qe e sheh me koncepte moderne punen e saj.

S'e kam pare kete komedine, po kshu nga fotoja duket qe alamet konceptesh moderne paska kjo a(h)vokatja. smiley

E Xhibo, paske dale xhiro note per ahvokate me duket

 

PF, a(h)vo(h)katet si kjo ne foto eshte e sigurt qe do te te zgjidhin te pakten nje çeshtje.

Prit tashi kur te na akuzojne fëmnat e Peshkut qe po i objektivizojme fe(h)mra(h)t karrie(h)riste. smiley

Pse jo. Te kujtohet Erin Bronkovic. Nje te hapur pak bluzen perpara dhe te lidhte gjuhen e te zgjidhte problemin ne vend.

a(h)vo(h)katet si kjo ne foto eshte e sigurt qe do te te zgjidhin te pakten nje çeshtje.

Prit tashi kur te na akuzojne fëmnat e Peshkut qe po i objektivizojme fe(h)mra(h)t karrie(h)riste. Tongue

...beh objektivizimi kerkon koke dhe te peshku na u tha qe ju meshkujt keni dy. smiley   Duke lexuar cfare ke shkruar ketu, kuptohet se cilen perdorni me shume. smiley

Kabim. Unë vajta ta përdorja njërën kokë ca si ndryshe dhe më kritikoi PF-ja. smiley

Megjithatë kjo Mc Beal ka të forta. Një herë kishte vajt në supermarket për të vjedh një locion që do e ndihmonte me pastru "koka" peshqish.

Po kishte turp ta blente dhe e vodhi. E kapën. U kriju goxha situatë interesonte. Me një fjalë, telefilmi ia vlen për tu pa.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).