ENCIKLOPEDIZMI MAQEDONAS (II)

Po mendoja nëse mund të ekzistojë vërtet një Enciklopedi Maqedonase e shkruar në mënyrë të tillë që t’i kënaqë edhe sllavo-maqedonasit, edhe shqiptarët; madje edhe pakicat e tjera që jetojnë në atë shtet.
Sikur të arrihej një mrekulli e tillë, nuk do të mund të ishte veçse rezultat i një kompromisi midis historianëve të të dy [...]

1 Komente

Pse i beni qejfin duke i quajtur "Maqedonas" kur nuk jane te tille.

Ata jane pa emer dhe duke qene te tille duan te sajojne cdo gje qe te afirmohen.

Ka ardhur momenti qe shqiptaret atje ti tregojne vendin ketij gjoja shteti qe cdo dite i menjanon nen bekimin e disa europianeve qe po e mbajne ne qafe kete sajese qe edhe ata po i permjer tani.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).