Ekonomia e tradhetise bashkeshortore

Tek po lexoja Reuters, rastesisht hasa ne blogun e Felix Salmon.  Kam lexuar edhe nja 2-3 artikuj te tjere nga Felix-i, dhe gjithmone kap nje kend interesant.  Artikulli i meposhtem bene pyetje interesante persa i perket “kissing & telling” (te tradhetosh dhe tregosh).  Po e perkthej me poshte:
“Ekonomia e tradhetise dhe kallezimit”
Tashme qe ka dale [...]

8 Komente

smiley asgjesoje j-në

ekonomia

smiley thanks

sot se c'me ka hipur, kam gjithe diten qe merrem me korrigjime

sic duket me ka lene shije te keqe redaktimi i keq i nje libri te kadarese te cilin jam duke e lexuar keto dite

Kiss & tell - nuk ka te beje vetem me tradhetine dhe shitjen e fakteve per te tabloid-it qe paguan me shume.

Eshte nje term qe perdoret per te gjitha femrat apo meshkujt qe kane kryer marredhenie seksuale me dike (zakonisht te famshem) i martuar apo i pamartuar qofte personi.

Ndaj titulli nuk me duket i sakte.

 

Rreth $50 miliarde dollare llogaritat ekonomia e divorcit ne ShBA. Sipas Harper's magazine

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).