EGNATIA E RINGJALLUR (II)

nga Arian Kopani
Mbas 500 vjetëve, Via Egnatia, si dhe me shumë simbole të ngjashme të së njëjtës natyrë, do të ringjallej dhe do të bëhej pjesë e terminologjisë moderne, duke u përdorur përsëri si emër i një rruge.

Por këtë radhë rruga e re Egnatia, e kohëve moderne, përvecse emrit, s’ka asgjë tjetër të përbashkët me rrugën [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).