Edi Rama, politika kalon me mire me muzike.

Asgje pro e asgje kunder. Thjeshte nje konstatim, Politike + Muzike = politikanet e shtetit tone. Gjithesesi reklama reklame ngelet.

30 Komente

Wow! E madhe fare kjo... më pëlqeu... përtej utilitarizmit si reklamë. Skenar interesant me kalimin e gishtit mbi hartë nga veriu në jug, shoqëruar me motivet folklorike përkatëse.

 Them qe i mungon auto-ironia qe per mendimin tim i dha efikasitet kenges para-ardhese. Kjo eshte shume direkte dhe ka per tu bere shume shpejt e bezdisshme.

TE thote ca te doje Rama, por kete se don as Zoti, Ca shiu sot ne Tr, sa po filonte te kendonte Rama smiley

 

 

Shiu eshte bereqet mor djalosh. E thote ai i urti.

Mbase per ty o Kungull eshte bereqet.Por kam frike se mos do na permbyteshin mitingashet e Rames,nga kanalizimet e kryetarit. smiley

ah, i shkreti milet qe e shushasin ene me konge smiley

O Edi, t'shplafte mortja smiley po ti je artist, cer m..tin do ne politike.

M'pelqen se e bon me qejf te madh, osht zbavit mo shume se ato kalamajt ne video shejtani.  Osht gjynah te jete ne politike pallaveshi dreqit smiley

nejse mo, per hajer i qofte te zotit te shpise smiley

 

du s'du.. nuk e shkund dot i menim heretik nga koka... sado qe munohem me qen i paanshem... imagjinoj Salen tu knu...  smiley   s'me del mire dreqi, po nejse... mitingjet i ka pas qa i her vaktit me doren e vjeter (Pashko and Co). I maj men fjaline e pare qe ka fol ne miting ever... me i pardesy t'bardh... back back back baaaaack once upoooon a time.....

Po ky eshte tjeter muhabet o Dez, osht cun Tirone, c'ke me Edin. Kush e menote qe do merrej me politike.

Kenga ishte impresionuese me ate timen.

Edi o i cmen mer Cim smiley

Ene vallai mo i cmen se Sala rrezik smiley

lol e kanë vënë një herë Emo, në 2005'ën më duket, të mërmëronte serenata. Me një këmishë të bardhë ishte, aty në natyrë. Shumë i denatyralizum, fckng disgrace! Spo e gjej te jutubi, po na një simulation.

   pjesa pare e ksaj eshte e forte gjithashtu,me Ponin qe thote : do iki une se kam nje dasem ne dukat smiley  etj etj

...aty ngeca dhe une, aty ku po priste barin me draper ne kanatjere e tuta....pastaj shko per peshk, normal   smiley 

Bukur.

Edi paska marre frymezim dhe nga ne Peshqit gjersa ka fut 3 here skenat ne peshkarexhe smiley

"E ke ne terezi ti lal.I fut nje tralala dhe ohohoho.C'ti bej une qe kjo tendja s'hahet as me vaj e as me uthull"

Pallati 176

smiley   smiley     hahahaa...

ps. dez, ja kshu e du peshkun un. pranej s'iki... e ma men ket fragmentin  smiley  smiley  

po re, jovan bregu tuj nigju frederik ndocin ene tuj qa per letren anonime smiley

Po per varferine, ç'po behet ?

Psh, per skamjen qe po perhapet gjithandej ? Per skamjen qe te vjen ndot ta shohesh ? Qe te sjell zorret tek goja, qe te ben te humbasesh cdo shprese ne nje mase te qullet te quajtur tru ?

Pse eshte bere kaq e ngutshme sot qe te shpallet tere krenari qe une vuaj nga skamja mendore ? C'eshte ky largim kompleksi ne lidhje me plotesine e zgavres se kafkes ? Pse dikur mburreshim se e kishim koken plot ? E pse sot njerezit ekstazohen nga hapesira bosh e kafkes se tyre ?

Gjera te habitshme. Me kujtohet ajo plaka ne nje film shqiptar, nje plake e shpupuritur dhe leckosur, si nje shtrige : shoh gjak, shoh vaj, lote, shoh mjerim, skamje. Zot na ruaj, na hidh dhe nje garuzhde gjelle me tru, ketu poshte, ne pjatat tona bosh.

kta te PS u bon si gabelt (demek showbiz-i shqip)

Keta cunat qe kendojne,me duken si budallenje,pasha zotin,pse xhanem e prishin kongen,me ato levizje,dhe me ato ngerdheshje fytyrash?Kenga ishte e mire,per femije,ideja shume shume e mire, por kenga aha,aha,ne fund mu bo sikur i kendohej Eminese!.(jemi ne ),c`o kjo me ?

Edi nuk ka faj i mban iso grupit,nuk ka c`te boj,pelqehet ky grup ne Tiron!

Sa per ate qe tha njoni/a,se Edi osh i cmen,nuk ka faj te bo veni atje,dhe nje i "cmen" si Edi i duhet shqiperise,se ndryshe,nuk bohet,arsyeja dhe mencuria kane marr fund!

Mua me la shije "sequel"-i. 

Si e para nuk behet dot me...

"1 her bi daci n'kos"

( old albanian thashethem )

kenga me Ritem e lezetshme per top fest. Po te kishte marre pjese do te fitonte sigura Edi ( se do e kete ndonje mik aty tek Top Channeli smiley )

p.s keto West sidet family , sikur me hajne buket. Me antipatik nuk behen. Njeri njehere , ska ze fare. Me te mire e ka Edvini.

Bukur,bukur,shume bukur.

Kendonte dikure Edvin Rama

Ndersa tani ka friken e humbjes

Prandaj nuk del balle per balle,

                                         kunder Sales.

 

Tmerri qe kta i ka kap prej Edit orvaten me e konvertu ne frike te krij te funit, ndersa ky dreq sben gje tjeter vec se fiton

ata te west side f ishin skarco fare. mu ma shpifen, jane bo cuna me kalamanj e i ka ngel akoma sahati te rrepi! edi...meshire.

Te njejtes qe i drejtoheshin dhe keto smiley

Kjo kenga hyn ne folk ?!  Se jo per gje, po mos te ankohen me te djathtet se te majtet nuk ia varin kesaj rryme smiley

mos ngatrro folkun me etno-gabelcen (qe e nigjojn ne fakt te majtet, noshta si pasoj e "kultures" dhe "elevimit" psikoemocional)..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).