E DJATHTA E MAJTË

nga Epiriot
Lexoj në një nga komentet, në lidhje me trajtimin e historisë nga regjimi totalitar:
[...] por në përgjithësi nuk ushqehej ideja e padrejtësisë historike dhe ishim të gjithë të lumtur kur shihnim në orën e gjeografisë, trajtën e Nënës Shqipëri aq sa kishte mbetur por që aq shumë i ngjante një trupi gruaje të hijshme”
Kërkoj [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).