DY FJALËKYÇE

 

 
Dy janë fjalëkyçet, rreth të cilave duket se do të organizohet ligjërimi politik gjatë fushatës elektorale në Shqipëri: NATO-ja dhe Gërdeci.
PD-ja, si forcë politike që ishte në pushtet kur Shqipëria u anëtarësua në Aleancën Atlantike, do përpiqet të nxjerrë avantazhin maksimal nga ky sukses i rrallë i politikës shqiptare; ndërsa PS-ja, që anëtarësimit në NATO [...]

1 Komente

Keto dy fjale jane plotesisht te kunderta per nga rendesia.

Hyrja ne NATO eshte eviniment historik,dhe shume i dobishem per te

ardhmen e Shqiperise.

Geedeci ishte aksident tragjik qe mori jeten e 26 njerzeve te pa fajshem.

PS po mundohet ta perdore politikisht kete fatkeqesi, ashtu sic beri mitngun

e turpshem per vdekjen e K Trebickes. Nuk fitohet mund te behet fushate 

me fatkeqesite njerzore,por PS nuk ka alternative tjeter.

PD edhe sikur NATON mos ta permend fare ka per cfar flet.Ngritjen e rrogave.te pensioneve ndertim rrugesh me ne balle rrugen e kombit D-Morine,po perfundon termocentrali i Vlores lane filluar se ndertuari disa

vepra energjitike etj.etj.

Mos harroni se pas ngjarjes se gerdecit opozita ferkoj duart me gezim ,ska

NATO per Berishen a thua se do te shkonte vete Berisha ne NATO. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).