Duel i heshtur

Me buzëqeshjen që karakterizon fytyrën e saj , ajo i do te gjithe,nuk thotë kurrë jo , nuk ja prish njeriu terezinë dhe ështe gjithmonë e gëzuar . Kjo është ajo cfarë na jep fytyra e saj gjithmonë, në çdo moment te dites…
….. pastaj bie mbrëmja , ah mbrëmja ajo që i nxjerr sekretet [...]

1 Komente

E njoh mire kete vajzen. Po nganjehere maska e dites e tradheton dhe qellon qe, per nje cast,  nje hije mbremjeje  t'i zbrese ne sy. Por ajo sakaq, tund koken si per te davaritur mendimet e trishta, kthjellohet dhe serish ve buzen ne gaz. Tani qe e mendoj, jo, nuk eshte maske, ajo i buzeqesh diellit, pa vramendje per trokitjen e perendimit.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).