*** - Dritan Mesuli

M'thue perdite
-Asht ngrohte n'zemren tane!!!

pranvere n'buze e n'sy
buzeqeshja jote
njom rrajet e nji peme
qe rritet n'gjakun tem!!!

n'shplake t'dores
gjallon nji trendafil.

Asht zemra jote tek rreh!!!

30 Mars 2009

6 Komente

Kapiten, tungjatjeta! Me ke kujtu pak kopshtin e FR (rip).

s'te metet hatri te vej ca rreshta nga ai:

Bie dëborë. Rënkojnë
Qerret e lodhura si një kor tragjedish antike
Në udhën e fshatit
Dhe mua m'u kujtua pabesia jote.

................................................

...udhët janë zënë.
Dhe unë rri e vërej fushën ku vdes madhërisht dashuria.

n'shplake t'dores
gjallon nji trendafil........

Ne ijet e tua /pellembet e mija /gjallojne si gjethe fiku/....etj etj ...keshtu sikur kane pas qene ca vergje DIKUUUUUUUUUR nga vitet ehuuuuuuuuu qe qe kur . Per ket "e hengri" Mojkomi  dhe "pak" Xhevua smiley

Shnetje Emigrant!!!

Jo shoku,nuk ka pse me vjen keq fare>Po pergjigjem kaq thate,por lehtesisht e kuptueshme qe perkundrazi me vjen mire qe nuk jam une i vetmi qe dite per dite gjen nje trendafil mbi tryeze sa here hap syte.

 

 

Belle faleminderit  LULE E BUKUR E KUJTESES.

Gjithashtu edhe admistratoreve te Peshkut qe moren guximin dhe e botuan kete poezi ketu.

Kapiten, vetem tani e pashe komentin tend dhe te tjereve.

Jo per te bere qejfin, por poezite e tua qendrojne shume lart miku im.

Faleminderit qe i ndan me ne here pas here! smiley

 

 

Shume e bukur poezia. 

 Poezi e mrekullueshme thuaj sidomos vargu :

..pranvere n'buze e n'sy
buzeqeshja jote
njom rrajet e nji peme
qe rritet n'gjakun tem!!!

mjeshter!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).