Drita – 2009 Don 2009 Kishot 2009

nga Bubi Kaçurrel

adami ,drita , adhurimi , kureshtja , don kishoti , kthim pas , peneli heshtë, guacka mburojë ,kokëfortesi…asgjë

Posted in Lart & Poshtë

1 Komente

E bukur kjo. Bubi thote shume gjera me fare pak fjale. Dhe me e bukura eshte se Bubi i thote me fjalet e mia, te atij tjetrit matane dhe te asaj tjetres qe nuk dihet kush eshte. Bubi na vjedh fjalet dhe ben me to nje shkrim te vetin.

Ta vazhdoj pak serine, Bubi ?

... qetesi, vere, djall, qerohu, jete, vazhdim, diell, guackehapur, buzeqeshje, tmerr, zhgenjim, prehje, lapidar.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).