Do njihni shpejtësinë tonë

nga Darien Levani
Imagjino një tavoline në tarracën e një pallati shumëkatësh. Unë jam ulur në tavoline,më cigare, ujë, kafe.
Në pallat ka një rremuje të jashtëzakonshme, nënpunes që vijnë e shkojnë, telefona që bjenë çdo moment, mijëra ashensorë në levizje. Është bibloteka e së kaluarës sime.

Nëse Visi më thotë “ E mban mënd atë ditë që [...]

12 Komente

Peshtjellues, mbytes, rrumpallhane, zhaurime ne koke, mendime qe perplasen e bejne rikoshete vazhdimisht ne muret e qoshet e trurit, mbijne ne sekonde ato kujtime qe do t'i harrosh, harron ato qe duhet t'i kujtosh... - pak ndryshojne mendimet e mia nga keto... Me pelqen, po, po. E bukur pjesa e keshilltareve... Po s'me pelqen qe prape mbetemi ne rruge pa krye...

Do shkruaja te njejten gje Ana H.

Me duket sikur jane futur ne koken time cdo mengjes kur zgjohem e cdo darke para se te fle. Megjithate edhe pse gjithcka duket si rremuje e rrumpalle, ka nje rend ne te: truri po ben ushtrimet e mengjesit.

Fiskulture te mbare e kujdes me filetot e pules, se mos na trashesh shume dhe te humbet sharmi... smiley

Lol,

Kush me jep fileto mua te gjorit, ndonje kocke a lekure me bie ne pjese...ku te shendoshesh ne keto kushte...smiley

Lool  Oh, ma kepute shpirtin! Mire, mos qaj, se Kesulekuqja te ka xhan dhe ato llokmat e mishit qe do t'ia dergonte gjyshes, po t'i nis ty me poste ekspres...  smiley

Kesulekuqja me ka xhan? C'eshte ky varianti modern i perralles? Kesulekuqja nuk ecen me neper pyll po e dergon pakon me DHL a FedEx? Po xhaxhi rojtari i pyllit do ma caje barkun ne fund te perralles apo jo? Nese jo, me pelqen varianti modern.

P.S. Ku shiten keto perrallat moderne? Ndoshta dal i ngopur edhe te te tjerat...

mishi tretet, kocka mbetet.

u kenaqe me perrralla moderne o ujk smiley

HAHAHA,

Jo nuk jam kenaqur por po habitem me kete variant te ri te Kesulekuqes. Pastaj pa u siguruar mire qe te vjetrat jane modernizuar nuk dal ne drite, se mos ndonje me fut nja dy plumba me cifte dhe me le shakull perdhe njesoj si ne perrallat e vjetra.

jo jo ke te drejte , sigurohu me pare... po dhe shume rrezik nuk ka, kur u morren vesh sala me meten, pse te mos merren vesh ksulkuqja dhe ujku smiley

Shqipëria ka vuajtur nën komunizëm
Shqipëria është shkatërruar nën komunizëm
Shqipëria është ndërtuar nën komunizëm
janë të treja të vërteta.

Eh sa mire do ishte te ishin gjerat te thjeshta Gre Wireless, po ja qe s'jane. Kush i ben te thjeshta po luan me bishtin e shejtanit.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).