…do flasim me burrat !

Une : Ju pashe nga lart dhe erdha, mund tju informoj ? Ata : Ku jane zoterinjt? Une: Jane rreth e rrotull, nuk e di kur kthehen, mund tju ndihmoj une? Ata: Jo jo, po presim zoterinjt. Une: Pse nuk beni bizneze me femrat ? Ata: (qeshin) jo jo jane pune burrash, do presim. Une: [...]

32 Komente

.... do flasim me burrat! Me burra me mustaqe e mjeker, qe besa besen! 

 

Duhet mbase edhe 100 vjet,qe kapedanet te ndrojne mendje!

 

O Vin, nqs se nuk ju konsiderojnë si të "përshtatshme" me bo muhabet me juve, këtë nuk e bëjnë se kanë paragjykime ndaj femrave... por ashtu gjithë inat si prezantoheni juve, ja u shtini frikën edhe ma t'fortve smiley

et tu ed? "cherchez la femmes" ? smiley

... qe t'i mbajme pak ison dhe kapedanit apo Dumas lol.

Kam bindjet e mija...

Ju lutem respektojini ato! smiley

Ty te respektoj vetem bindjet nen efekte mezeje dhe rakije.  Keto esell nuk t'i quaj smiley

PS: Meqe u ndodhem, s'dua te te them qe me pelqeu shume perkthimi smiley

- Moj, po yt atë i di këto gjëra?

- Ëhë... babi më ka regjistruar ...

Osht prish dynjaja... mjerë ata që kanë goca smiley

P.s: Ndaç mi, sikur do merrja pare më shumë sikur të të mos kishte pëlqyer smiley

...si i bje tani qe meshkujt qe jan komercial te brendshmesh (seksi,femrash) duhet me i thon sdu me fol me ty se kto jan gjoja femrash,smer vesh gjo ti...?

- cerrrrrrrrr cerrrrrrrrrrrrrrrrr cerrrrrrrrrrrrrrr

- alo, urdhero

- .........................

- aloooooo

 - alo, filonin desha i cike une, po ti kush je ?

- filoni nuk osht ktu, osht ne mbledhje, une jam kolegja vet, kam ca vite qe punoj ktu e kam emrin tushe mer zotni

- a po po te kam parasysh, po filoni nr2 nuk eshte aty  ?

- ai eshte jashte zyre me pune

- po i tjetri si e ka emrin, ai mi goce qe merret me filon pune ?

- aha, po , po, ai nuk eshte fare se eshte me pushime

- po nonji tjeter nga cunat a nuk osht aty ?

- jo nuk osht, a mund te te ndihmoj une ? ca halli kishe ?

- jo jo leje, kur te vije filoni1 a  i thu i cike qe mora une

- po po, pa merak ja thomi une, biles po ja shkruj me i leter te verdhe ene po ja njis ke tastiera  smiley

- rrofsh motra

- mos e ki parasysh per asigjo mer vlla smiley  smiley, ajt shnet smiley   smiley

 

 

Une : Ju pashe nga lart dhe erdha, und tju informoj ?

Tani jo burra jo gra jo meshkuj jo femra......Duhet kjarte qe nuk kane ardhe per ty. Ty flm qe i pe dhe shprehe deshiren per ti informuar, por thjesht nuk erdhen per ty nuk na the pse erdhen por per ty nuk erdhen.... smiley

Ne Japoni nqs shko me ba biznes e je mashkull moshe e re eshte e keshillueshme te kesh me vete nje zoteri moshe e ''thyer'' qe te merresh seriozisht nga ata.

PAESE CHE VAI...USANZA CHE TROVI !

...po e po, pash nje tufe burrash edhe thashe te shkoja ti beja pak teori feministe etc.... smiley
...mbase skishte te bente direkt me mua, por me familjen time po...kshu qe e ndjeva veten pak si te implikuar nese kupton ça dua te them.

N'ç'orë je në zyrë mi?

M'bëre kurjoz tani... edhe sikur të mos më interesojë fare ajo që shet, mas kaq të stërgjatë që e bone muhabetin, do të vija me gjithë Shaqon dhe të blinim ndonjë gjë smiley

...n fakt problemi nuk eshte objekti,
eshte perceptimi i meshkujve (ne ket rast) per sa i perket shitesit per fusha te caktuara, histoia me siper eshte nje histori vt, mund te kisha tregu per caraca apo kumlla shahini, thelbi do ishte po i njejti :
idera te para krijuara, (qe po ti futesh thelle thelle te çojne ne kategorizim dhe diskriminim)

(per me gjëre)...eshte si te thuash: aaaa si makinat gjermane ska, se jan mall i mire/i forte, mall gjerman mo...
ne fakt kjo, eshte ideja e njerezve qe eshte krijuar e tille, si rrjedhoj kur blejne mall gjerman jan te bindur (dhe ideja i ngroh) qe kan bere nje blerje te mire, pse ? se ishte gjerman...
..n fakt kjo sdo te thot asgje...

Pamvarsisht asaj që shton, në çdo rast varet edhe nga rrethanat... nëse unë shkoja te shpia e ndonjë shoqeje, se do ta ftoja për të shkuar në kinema(!!), unë s'do të kisha se pse të t'i jepja spjegime kalamanit të parë që më del përpara (dhe aq më tepër të shoqit... nëse ka çiften me vete smiley )

S'e kuptoj ku eshte problemi!?  ...i vetmi vend qe i takon grus eshte para sobes duke zi groshet!  smiley

Gra i thenci vetes ju qe qaheni tek peshku, se grate e verteta e fusin shejtanin ne shishe.

Lul, une s'i them vetes gru, por per te qeshur qesha ama smiley

Tapen i vure shishes ti?  Vere ne bufe tani per souvenir smiley

Nje pyetje kisha a ka shejtana ketu tek peshku!?

per ta futur ne shisheeeeeee

jo per gje, te vertetojme teorine e parafolesit

Ktu ka vetëm ëngjëj smiley

http://www.repubblica.it/gallerie/online/calendari_2003/uomini/9_g.jpg

Pse sthu ti qenke nga ata shejtanet pa tru, qe ste vjen asgje e keqe

Asigjo fare. Po qe eshte mire ne shishe. Tip happy ending.

Epo domosdo, kur bini dakord per 30%sha, edhe me 5% gra do bini dakord te jeni. Epo ca te them une o Monde? Ngaqe nuk i thoni vetes gra ju, pa edhe shoqatat e fushes jane shqetesim i madh ne rrethe konservatore si te ketyre qe "flasin vetem me burra."

Burri s'i ve tapen shishes, por i do te hapura qe te behet vete tape, nuk mban shishe ne bufe per suvenir, por kre gjahu varur ne mur. Tape, vule, e firme, ia vene grate, se burri gati eshte gjithmone. Ai lidhet nga fjala, (por edhe nuk lidhet, se eshte shejtan) e gruaja s'ka bese pervecse po te marre firme, pervecse po te mbyll shejtanin ne shishe. Me kanun, the? Yhyy, jini mbrapa, e prapambetja juaj eshte prapambetje e gjithe shoqerise. 

Qeshim prape?

 

Nje dialog i ngjashem me te parin dhe te Tushes eshte edhe ky i vjetri:

Gruaja: Ku ishe?

Burri: Ne shishe.

Gruaja: Si dole?

Burri: Me rovole.

Gruaja: Ca vrave?

Burri: Nje sorkadhe.

Gruaja: Po tjeter?

Burri: Nje keter.

Gruaja: Po me?

Burri: Asgje.

Gruaja: Mira pra, do hysh?

Burri: Per ty behem dysh.

Jo mer Lul, c'ne te qeshme, prit te marr kartopecetat se vuuu lotet ...

PS: Nqs s'mban mend, ke supozuar njehere per idete e mia x ceshtje, dhe pastaj kerkove ndjese.  Baseball season, third strike you're out smiley

"Baseball season, third strike you're out"

Une them "in", ti thua "out". Hajde grari, hajde smileyoh:

Monde, po qe se nuk do kerkonte ndjese shejtani, ca shejtani do ishte? Po mire e ka Edi. Ju doni engjej :tongue:

"Nqs s'mban mend, ke supozuar njehere per idete e mia x ceshtje, dhe pastaj kerkove ndjese."

Na se harrova. Ai nuk ishte supozim. Ai ishte propozim. Keshtu qe nuk quhet fare "strike".

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).