Ditari i detarit II

E enjte 18 qershor 2009.

Në darkë deti ishte jeshil, sikur më kërkonte të nxirrja dosje të vjetra

I imi diamant i cmendur,
Ti pushon nën brigjet e njoma të epokave kur duart lëviznin vetë dhe pa dashur ti, kur i kishe faqet e lëmuara dhe të pagërvishtura nga rrymat me grimca të rreme. Thellë thellë ke ruajtur [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).