Ditari i detarit I

E premte 5 qershor 2009.
Rrjeta e mëngjesit sot më zuri një shishe. E hapa dhe gjeta një letër ku shkruhej :
Kur kjo shishe të të bjerë në duar, dije që unë të dua akoma, me nofullat e zemrës bluaj  çdo moment të herës të fundit që jemi parë.

Kur largohesh pa bërë zhurmë,
nga çka do më [...]

2 Komente

E embel. smiley

Kur largohesh pa bërë zhurmë,
nga çka do më shumë se veten,
nuk e di në ke lënë gjurmë,
por e di se ç’gjurmë të mbeten.

 

E kendeshme, e bute. Dime se çfare gjurmesh kemi lene tek te tjeret dhe çfare gjurmesh jane lene tek ne, sado qe t'i injorojme.

Ai laik it!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).